Aktuelno 28

05.06.2025.

8:08

Srpski TAG u Hrvatskoj: Na kojim sve deonicama važi?

Kreće sezona letovanja, pa je dobro da se podsetimo da od skoro srpski TAG uređaj funkcioniše u Hrvatskoj, čime je korisnicima omogućeno plaćanje putarine bez zaustavljanja.

Izvor: Automotorevija

Srpski TAG u Hrvatskoj: Na kojim sve deonicama važi?
Shutterstock/Andrej Safaric

Podeli:

TAG uređaj nudi sve više i više pogodnosti. Osim što će vas poštedeti zaustavljanja, a nekad i čekanja na naplatnim rampama, beskontaktno plaćanje putarine otvara još sijaset drugih benefita.

Darko Savić, izvršni direktor Sektora za naplatu putarine JP "Putevi Srbije" ukazao je nedvano na pogodnosti koje ovaj sistem donosi, istakavši: "Više nema zadržavanja na naplatnim stanicama, razmene valuta i čekanja, sada jednim tagom možete da putujete kroz četiri zemlje regiona Srbiju, Severnu Makedoniju, Crnu Goru i Hrvatsku".

"Sistem se i dalje širi, u završnoj smo fazi da sistem integrišemo sa Republikom Srpskom, a očekujemo da sistem u toku ove godine uspostavimo i sa Grčkom, što bi bilo veoma značajno imajući u vidu veliki broj građana koji tokom letnje sezone putuju u ovu zemlju", zaključio je Savić, prenosi AMR.

Ivan Ribičić, direktor Sektora za naplatu putarine Hrvatskih autocesti, izjavio je da će korišćenje hrvatskog TAG-a u Srbiji umnogome olakšati putovanje velikom broju putnika između dve države.

"Prepoznali smo potrebe naših vozača i radili vredno u prethodnom periodu kako bi ova integracija bila uspešno sprovedena. Od danas vožnja kroz Hrvatsku i Srbiju biće mnogo jednostavnija i udobnija", izjavio je Ribičić.

Aistem Toll4All je počeo da radi u julu 2023. kada je uspostavljena integrisana naplata putarine sa Severnom Makedonijom, dok od danas Hrvatska je četvrta zemlja koja se priključila inicijativi JP "Putevi Srbije".

‍Na kojim deonicama funkcioniše?

Važno je znati da je plaćanje putarine srpskim TAG uređajem omogućeno na većini deonica, ali ne na svim. Razlog je taj što u Hrvatskoj postoji više koncesija.  

Za sada, naš TAG funkcioniše na sledećim deonicama:

Autoput A1: Zagreb - Split - Dubrovnik

Autoput A3: Zagreb istok - Lipovac i Zagreb - Bregana

Autoput A4: Zagreb Sveta Helena - Goričan

Autoput A5: Beli Manastir - Osijek - Svilaj

Autoput A6: Zagreb - Rijeka

Autoput A7: Rupa

Autoput A11: Zagreb - Sisak

Podeli:

28 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

1 d

Evropa na udaru

Temperatura ide i do -10 stepeni: Stiže sibirska hladnoća

Dok Nemačka i Austrija očekuju prvi sneg, u Srbiji će praznični dani proteći u znatno stabilnijem i toplijem vremenu. Meteorolozi najavljuju dolazak hladnog vazduha sa istoka u Evropu, dok će kod nas biti toplo vreme, uz jutarnji mraz i povremenu maglu.

18:00

17.12.2025.

1 d

Svet

Putinu ističe vreme; Sprema se udar bez presedana

Nemački kancelar Fridrih Merc izjavio je da je od suštinskog značaja da Evropska unija finalizuje zajam za reparacije kako bi koristila zamrznutu rusku imovinu za finansiranje odbrane Ukrajine, ističući da bi takav potez poslao "jasnu poruku" Moskvi.

17:36

17.12.2025.

1 d

Podeli: