Zdravlje

Utorak, 13.10.2015.

09:56

Čaša vina ima isto dejstvo kao sat vremena vežbanja?

Naučnici sa Univerziteta u Kanadi otkrili su da resveratrol, sastojak koji se nalazi u crnom vinu, ima jednako dejstvo na naš organizam kao sat vremena vežbanja.

Izvor: Net.hr

Default images
Foto: Thinkstock

Vođa projekta i tima koji je obavio istraživanje Džejson Dik kaže kako čaša crnog vina poboljšava naše fizičke sposobnosti i na rad srca i snagu mišića utiče na isti način kao što bi uticao sat vežbanja u teretani.

“Smatram da resveratrol može da pomogne ljudima koji žele da vežbaju, ali fizički su iz određenih razloga nesposobni za to”, pojašnjava Dik.

Dakle, osim što je crno vino odlično u borbi protiv demencije i tumora, sada se tvrdi da ono može pozitivno da deluje i na srce, ali naravno, to ne podrazumeva njegovu konzumaciju u velikim količinama.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

57 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: