Liga 1: Valensijen dobio Bordo

Fudbaleri Valensijena pobedili su Bordo sa 2:0 u zaostalom meču 30. kola francuske Lige 1.

Izvor: SO

Sreda, 28.04.2010.

23:34

Strelac prvog gola bio je napadač Gregori Pužol, koji je u 11. minutu iskoristio asistenciju reprezentativca Obale Slonovače Tijake Sijenea i glavom je poslao loptu u gornji desni ugao gola gostiju. Konačni rezultat postavio je 26-godišnji Fued Kadir iz Alžira u 72. minutu posle kontranapada i dodavanja Kalfalaha. Bivši igrač Crvene zvezde Milan Biševac odigrao je svih 90 minuta za domaći tim i dobio je žuti karton.

Valensijen se posle 14. ligaške pobede nalazi na desetoj poziciji na tabeli sa 48 bodova, dok je Bordo šesti sa 50 bodova. Bio je to peti poraz Žirondinaca u poslednjih šest kola.

U utorak je Danijel Ljuboja dao gol u trijmfu Grenobla nad PSŽ-om, a Monako i Le Man i su odigrali nerešeno 1:1.