Kiks Intera, Milan može na vrh

Šampion Italije Inter igrao je samo 1:1 na Siciliji protiv Palerma pa je trećim mečom bez pobede ostavio otvorenu šansu Milanu da preuzme prvo mesto.

Subota, 20.03.2010.

23:19

U prvom meču 29. kola Serije A Fiorentina je bila ubedljiva protiv Đenoe sa 3:0 čime je nagovestila povratak u borbu za Evro takmičenja. Roma je na 'Olimpiku' sa 4:2 savladala Udineze i prekinula niz od tri remija. Heroj 'vučice' bio je Crnogorac Mirko Vučinić koji je zabeležio het-trik.

Palermo je i posle 15. meča na svom terenu ostao neporažen. Sicilijanci su dočekali Inter koji je na krilima plasmana u četvrtfinale Lige šampiona tražio kraj serije loših rezultata u domaćem takmičenju gde suvereno vladaju proteklih godina. Argentinac Milito je već u 11. minutu doneo prednost timu sa severa, ali je samo 13. minuta kasnije sjajni Kavani izjednačio na 1:1, što je na kraju bio i konačan rezultat. Dejan Stanković je počeo meč na Siciliji i dobio žuti karton.

Fiorentina je zarad dobrih rezultata u Ligi šampiona žrtvovala Seriju A pa se sada bori za mesto koje vodi u Ligu Evrope sledeće sezone. 'Viola' je na prethodna tri meča dva puta izgubila i jednom remizirala, ali je u subotu deklasirala Đenou, direktnog rivala u borbi za Evropu. Golovima Santane, Đilardina iz penala i Babakara u završnici, 'ljubičasti' su stigli do 41. boda pa sada za šestim mestom koje drži Sampdorija zaostaju samo tri boda. Sampa u nedelju dočekuje posrnuli Juventus koji je sa 45 bodova peti.

Najviše golova u subotu viđeno je u 'večnom gradu'. Roma je sa 4:2 savladala Udineze i vratila se u borbu za titulu. Luka Toni je u 15. minutu otvorio ekipu iz Udina, a u 23. Vučinić je povećao na 2:0. Do kraja poluvremena Di Natale je iz penala smanjio na 2:1. U 61. minutu sjajni napadač Udinezea je uspeo da donese izjednačenje svom timu, ali je Vučinić sa dva gola ipak sačuvao bodove 'vučici'.