Evrointer: Fradi bolji od Honveda

Vaterpolisti Ferencvaroša savladali su kao gosti ekipu Honveda sa 8:6 (1:2, 4:2, 2:0, 1:2) u meču Evrointer lige.

Četvrtak, 12.11.2009.

14:39

Ferencvarošu je to bila prva utakmica u ligi u kojoj igraju i Partizan i Vojvodina, dok je Honved doživeo drugi poraz u tri susreta. Za Ferencvaroš su dvostruki strelci bili Georgesku, Ciganj, Veselovski, a po jedan gol su dali Tot i Štajnmec. Za Honved je tri gola postigao Batori, dva Šalamon i jedan Sivoš.

U derbiju južne Pešte, dominaciju devetog nad desetim kvartom obezbedila je 15-minutna serija započeta u poslednjem minutu prve četvrtine u kojoj je Ferencvaroš dao sedam, a primio dva gola.

Dosadašnji rezultati u Evrointer ligi:
Partizan – Vašaš 8:5, Ujpešt – Eger 7:11, Ujpešt – Seged 5:12, Seged – Honved 8:7, Honved – Ujpešt 11:10, Eger – Vojvodina 8:9, Eger – Vašaš 7:6, Honved – Ferencvaroš 6:8.