Vaterpolo

Nedelja, 12.03.2023.

20:40

Srbija gubila 5:0 i pobedila Španiju posle petaraca

Vaterpolisti Srbije savladala je Španiju u Podgorici rezultatom 14:13 posle boljeg izvođenja peteraca u utakmici kvalifikacija za Svetski kup.

Izvor: SS

Autor: SS

Na taj način je Srbija kolo pre kraja obezbedila plasman na završni turnir u Los Anđeles, a u poslednjem kolu u utorak će za rivala imati selekciju Gruzije.

Srbija je katastrofalno otvorila meč i dozvolila "crvenoj furiji" da povede sa čak 5:0.

Ali, Dušan Mandić je pokrenuo seriju "delfina" i već do kraja prvog poluvremena je rezultat bio u egalu – 5:5.

Potom smo gledali neizvesno drugo poluvreme, ali je Srbija stigla do vođstva od 9:7 u poslednjoj četvrtini, koju nije uspela da sačuva.

Imala je i poslednji napad, ali nije uspela da uputi šut, te je meč morao biti rešen preko peteraca.

Posle tri serije i po tri gola, na gol Srbije je stao Mišović i odbranio udarac koji je bio ključan za krajnji trijumf.

To je u petoj seriji materijalizovao Radomir Drašović i odveo je Srbiju na završni turnir Svetskog kupa.