Vaterpolo

Sreda, 23.07.2014.

20:35

EP: Hrvati bez polufinala

Vaterpolisti Italije savladali su Hrvatsku rezultatom 8:7 (1:1, 3:2, 2:2, 2:2) u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Mađarskoj.

Izvor: VA

Autor: VA

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Aleks Đorđeti i Pietro Filjoli sa po dva pogotka. Na drugoj strani kod Hrvata Sandro Sukno je postigao je tri gola.

Skoro ceo meč se igrao gol za gol. Italija je prva povela preko Matea Ikardija, a izjednačio je Sandro Sukno. Do poluvremena je postignuto pet golova, tri su u mreži Hrvatske a dva u mreži Italije.

Treća deonica je završena sa po dva gola na obe strane. Na četiri minuta pre kraja meča rezultat je bio 6:6, da bi Italijani napravili ključnu razliku od dva gola. Do kraja Hrvatska je uspela da postigne gol na dva minuta pre kraja, ali Italija je uspela da sačuva prednost i plasira se u polufinale.

Italija će se u polufinalu sastati sa domaćinom turnira Mađarskom u petak od 19h.