Vaterpolo

Sreda, 04.11.2009.

20:30

Vojvodina bolja od Egera

Vaterpolisti Vojvodine pobedili su u mađarskom gradu Egeru istoimenu domaću ekipu sa 9:8 (2:4, 4:1, 2:2, 1:1) u utakmici prvog kola regionalne Evrointer lige.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Domaći tim je bolje ušao u utakmicu i u prvoj četvrtini u dva navarata imao po tri gola prednosti (3:0 i 4:1). U drugoj deonici novosadski tim je napravio preokret i došao do gola prednosti (6:5).

Srpska ekipa u nastavku utakmice nekoliko puta je imala čak i tri gola prednosti, ali je Eger u završnici duela propustio priliku da dođe do boda, pošto je odbrana Vojvodine dva puta izblokirala udarce Zolta Varge.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Srđan Vuksanović sa pet pogodaka.

Pored Vojvodine i Egera, u regionalnoj ligi igra i šampion Srbije Partizan, kao i još pet mađarskih i po jedan rumunski i slovački klub.

Eger - Vojvodina 8:9 (4;2, 1:4, 2:2, 1:1)

Bazen Aladar Bičkaj. Gledalaca 400. Igrač više:Eger 10 (3), Vojvodina 7 (3). Peterci: Eger 3 (1).

EGER: Valič, Santavaj, Erdelji, Graham 1,Baranji, Kovač 1, Hegediš, Varga 2, Feltam 1, Binder 2,Bundšuh, Harai, Biroš 1, Čeh. Trener: Gerendaš.

VOJVODINA: Marinković (12 odbrana), Marić, Basara, Vuksanović 5, Bilić, Kalinić 1, Ovuka, Ranđić 2, Kovačević, Filipović 1, Komar, Mitrović. Trener: Stanojević.