Nedelja, 29.08.2010.

20:55

Jordan nije izdržao protiv Angole

Košarkaši Angole oporavili su se od katastrofalnog poraza od Srbije i u drugom kolu SP savladali Jordan 79:65 (16:17, 13:18, 17:12, 33:18).

Međutim, azijski tim tri perioda je odlično parirao najboljem afričkom timu koji je ipak sjajnom igrom u napadu u poslednjoj četvrtini stigao do ubedljive pobede.

Angolu je predvodio Lutonda sa 16 poena, Moraiš je ubacio 13, a Gomeš 13. Sa druge strane Rašim Rajt je sa 18 bio najefikasniji u Jordanu, ali je najbolji bio Abas sa "dabl-dablom" do 14 poena i 11 skokova.

Angola je meč počela serijom 7:2, i bila mnogo bolja većim delom prve četvrtine, ali je Jordan odlično koristio skok u napadu i održavao meč u egalu. Ačavadi je preokrenuo rezultat na 17:16 na kraju četvrtine.

Afrikanci su postigli prve poene u drugoj četvrtini, ali je Jordan uzvratio serijom 7:0 te polaganjem Alavadija poveo 27:21, a poluvreme završili sa 35:29. Angola je uspela da ostane u rezultatskom priključku zahvaljujući velikom broju izgubljenih lopti rivala.

Veći deo trećeg perioda Jordan je bio u prednosti, ali su košarkaši Angole pojačali pritisak u odbrani i ponovo naterali Jordance da gube lopte. Spektakularnim zakucavanjem Felisardo Ambrozio doneo je preokret na meču 46:45 na samo 39 sekundi pre kraja četvrtine, ali je Jordan ipak ostao u vođstvu pre odlučujućih deset minuta (48:47).

U odlučujućem periodu Angola je nastavila da igra u istom tempu kao i u prethodnih deset minuta, sa velikim pritiskom na loptu, snažnom odbranom i agresivnošću u napadu koristivši svoje visoke igrače. Serijom 10:0 prelomili su meč povevši 56:47, pa su do kraja samo uvećavali razliku.

U prvom meču grupe A Nemačka je posle produžetaka pobedila Srbiju 82:81, dok od 20.30h igraju Argentina i Australija.