Subota, 28.08.2010.

18:15

Tesna pobeda Australije

Australija je pobedila Jordan sa 76:75 (12:18, 20:21, 24:16, 20:20), u prvoj utakmici grupe A na Svetskom šampionatu u Turskoj.

Iako su Jordanci u većem delu utakmice imali prednost, na kraju su slavili Australijanci.

Poslednja četvrtina donela je i najveća uzbuđenja. Jordan je imao prednost i od sedam poena, ali je na kraju poražen napustio parket.

U prvoj četvrtini Jordanci su dali do znanja da je biti autsajder relativan pojam. Posle vođstva 10:3, razigrao se Aleks Marić sa sedam vezanih poena, ali je prva deonica ipak pripala Jordanu, 18:12.

Početkom druge četvrtine, Australija pravi seriju od 6:0, stiže do izjednačenja, ali Jordan preko Abasa uzvraća istom merom, odlepljuje se na plus 6, da bi se na poluvreme otišlo rezultatom 39:32 za Jordance.

U trećoj četvrtini Jordan je ostvario maksimalnu prednost od osam poena 47:39, ali potom sledi preokret. Sa nekoliko vezanih poena Marića i Andersona, Australija uspeva da se vrati u život i minut i po pre kraja dođe do novog izjednačenja 52:52. U finišu treće deonice ekipa Breta Brauna stiče i prvo vođstvo 56:55 pogotkom Aleksa Marića.

I kada se očekivalo da će Australijanci najzad prelomiti meč, Jordan je ponovo ušao u seriju zahvaljujući pre svega veoma nadahnutom Rajtu i preciznom Alkasu. Četiri minuta pre kraja Jordanci imaju, izgledalo je, lagodnih +7, 71:64. Međutim, nekoliko vezanih grešaka i, utisak je, strah od pobede, dao je australijskoj ekipi mogućnost da stigne do trijumfa. 30 sekundi pre kraja meča Jordan je imao prednost 75:74, ali poenima Dejvida Andersena sa linije slobodnih bacanja, Asutralija stiže do trijumfa.

Australija – Jordan 76:75 (12:18, 20:21, 24:16, 20:20)