Četvrtak, 05.01.2012.

20:49

Doha: Monfis prejak za Troickog

Viktor Troicki završio je takmičenje na prvom ATP turniru sezone u Dohi porazom u četvrtfinalu.

Bolji od trećeg reketa Srbije bio je Gael Monfis sa 2:0, po setovima 6:2, 6:3, posle nešto više od 70 minuta igre.

Protivnik Fancuza u polufinalu biće prvi nosilac Rafael Nadal koji je prethodno savladao Mihaila Južnog sa 2:0 u setovima.

Troicki je uradio ono zbog čega je došao u Dohu. Odigrao je nekoliko mečeva, ušao u udarac i odbranio prošlogodišnuje poene.

Protiv Monfisa ipak nije mogao. Francuz je u oba seta napravio po dva brejka i bez većih problema je izborio duel sa Nadalom. U prvom setu teniseri su bili izjednačeni do 2:2 kada je Monfis dobio četiri vezana gema i poveo u setovima.

Drugi deo Francuz je takođe prelomio u finišu i tako došao do druge pobede u isto toliko međusobnih duela sa Troickim.