Spektakl od sedam golova u berlinskoj šumi pripao Bohumu

Prava goleada je viđena u berlinskoj šumi.

Srđan Novaković
Profimedia

Na kraju su ipak bodovi otputovali za Bohum koji je lagano mogao da ispusti prednost od 0:3 koju je imao posle prvog dela igre.

Kao što smo rekli ekipa Bohuma je vodila posle prvog dela igre, golovima Viteka u 16 i 31. minutu, dok je treći gol na utakmici postigao Šloterbek u 37. minutu meča.

Nije se predavala ekipa Nenada Bjelice koja je u kratkom vremenskom periodu postigla dva gola i tako unela neizvesnost u ovaj meč.

Prvo je Fertesen pogodio u 59. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije Bedio dodatno smanjio prednost gostiju.

Hofman je u 70. minutu odgovorio i vratio dva gola razlike svom timu, a nadu da bi nekako mogli na ovom meču da izbegnu poraz je dao Holerbah u 74. minutu, ali ipak kako se ispostavilo to je bio poslednji gol na ovom meču koji je na kraju otišao u korist ekipa Bohuma.

Gosti su ovom pobedom gotovo obezbedili opstanak, jer na dva kola do kraja imaju pet bodova više od Majnca koji se nalazi na mestu koje vodi u plej-aut.

Sa druge strane ekipa Union Berlina je na mestu ispod Bohuma i ako Majnc pobedi Hajdenhajm spašće na to 17. mesto,

U sledećem kolu Union Berlin gostuje Kelnu, dok Bohum očekuje okršaj sa Bajer Leverkuzenom.