Nedelja, 26.05.2013.

16:41

Federer lako, Simonu triler

Rodžer Federer lako i ubedljivo plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa pobedivši Pabla Karenjo-Bustu sa 6:2, 6:2, 6:3.

Mnogi su očekivali mnogo težu pobedu Švajcarca, ali je on bez problema završio posao za sat i 20 minuta. Na početku svakog od setova Rodžer je pravio brejk i tako uspostavljao kontrolu.

Njegov rival u sledećoj rundi biće Somdev Devarman, koji je takođe u tri seta eliminisao Danijela Munjosa de la Navu iz Španije.

Najzanimljiviji meč prvog dana bez dileme su odigrali Žil Simon i nekadašnji broj jedan Lejton Hjuit. Australijanac je vodio sa 2-0 u setovima, ali je Simon na kraju ipak slavio sa 3:6, 1:6, 6:4, 6:1, 7:5. Hjuit je u petom setu uspeo da dobije pet vezanih gemova i izjednači na 5:5, ali Simon je na uzeo osam poena u nizu i došao do vredne pobede. .

Dalje je prošao i Miloš Raonić koji je izgubio jedan set od Gzavijea Malisa – 6:2, 6:1, 4:6, 6:4. Kanađanina u drugoj rundi čeka domaći teniser Mikael Ljodra, koji je u četiri seta izbacio Stiva Darsisa i revanširao mu se za poraz od pre dve godine baš na Rolan Garosu.

Kevin Anderson je lako prošao u drugu rundu pobedivši Ilju Marčenka sa 6:3, 7:5, 6:4. Blaž Kavčič je sa 3-0 pobedio Džejmsa Dakvorta, Žoao Sousa je istim rezultatom izbacio Goa Soedu, baš kao i Sem Kveri Lukaša Lacka.

Kasnije tokom dana David Ferer je izašao na teren i savladao je Marinka Matoševića sa 6:4, 6:3, 6:4. Najjači otpor Australijanac je pružio u drugom setu, kada je vodio sa 3:0, uz dva brejka viška, ali je Španac vezao devet gemova i do kraja je bez većih problema ostvario trijumf.

Ferera sada čeka bolji iz duela Alberta Montanjesa i Stiva Džonsona. Andreasu Sepiju bilo je potrebno pet setova da eliminiše Leonarda Majera i sada ga čeka Kavčič.