Rukomet

Subota, 24.01.2015.

02:31

SP: Hrvati na Brazil, SLO vs MDK

Poznata su prva četiri para osimne finala Svetskog prvenstva u rukometu u Kataru.

Hrvatska je pobedom nad BiH 28:21 osvojila prvo mestu u grupi B pa će igrati sa Brazilom, koji je trijumfom nad Čileom 30:22 stigao do plej-ofa.

Najinteresantniji par biće okršaj Slovenije i Makedonije, Španija će igrati protiv Tunisa, a domaćin Katar protiv Austrije.

Brazil je u ključnom meču gubio na poluvremenu od Čilea 13:12, ali se u nastavku konsolidovao i predvođen Fernandom Hoseom Pačekom sa sedam golova stigao do sigurne pobede i osmine finala.

Španija je u derbiju kola u grupi bila sigurna protiv Slovenije sa 30:26, a istakao se Valero Rivera sa šesto golova.

Katar je dao samo sedam golova u prvih pola sata meča protiv Belorusije, ali je u nastavku deklasirao rivala i sa 26:22 potvrdio drugo mesto u grupi. Zlatko Marković je dominirao sa devet golova.

6. Čile 5 0 0 5 104:164 0

Iako su Hrvati odmarali ključne igrače za osminu finala, lako su savladali deprimiranu selekciju BiH i potvrdili prvo mesto. Istakao se Igor Karačić sa šest golova.

Posle izjednačenog prvog poluvremena, Makedonija je u nastavku slomila otpor Austrije te sa 36:31 u direktnom obračunu osvojila drugo mesto u grupi. Opet je blistao Kiril Lazarov sa devet golova.

U meču bez većeg rezultatskog značaja Tunis je savladao Iran 30:23 i potvrdio plasman u plej-of. Najbolji pojedinac meča bio je Jaleledin Tuati sa sedam golova.

U subotu su na programu mečevi petog kola u grupama C i D. Švedska i Francuska će se međusobno boriti za prvo mesto u grupi C, a Poljska i Danska za drugo mesto u grupi D.Rusija mora da pobedi Argentinu ako želi u osminu finala.