Rukomet

Petak, 20.01.2012.

21:59

EP: Pobede Hrvatske i Slovenije

Reprezentacije Hrvatske, Slovenije i Islanda obezebedile su plasman u sledeću fazu takmičenja na Evropskom prvenstvu u rukometu koje se održava u Srbiji.

Pošto su odigrane utakmice poslednjeg, trećeg, kola u okviru gupre D u kojima su Slovenci pobedili Islanđane sa 34:32 (17:13), a Hrvati Norvežane se 26:20 (13.8) poznati su svi učesnici grupe F.

U pobedi nad Islandom najefikasniji kod Slovenaca bili su Dragan Gajić i Sebastijan Skube sa sedam golova, jedan manje dao je Jure Dolenac, dok je Sigurdson predvodio Islanđane sa devet golova.

Hrvatska je sigurnom igrom pobedila Norvešku koju je rezultatski "u životu" u prvom poluvremenu održavao fenomenalni golman Erveik (11 odbrana u prvih 30 minuta). Najbolji u reprezentaciji Hrvatske je bio Ivan Čupić sa 6 golova, Denis Buntić 4 gola, a Lacković i Horvat po tri. najefikasniji u norveškom timu je bio Erlend Mamelund sa šest golova (13 udaraca).

4. Norveška 3 1 0 2 80:87 2

Utakmice u novoformiranoj grupi F na programu su 22, 24, i 25. januara i igraće se u Novom Sadu u dvorani "Spens".

Grupa F: Hrvatska 4, Španija 3, Mađarska 3, Island 2, Francuska 0, Slovenija 0.