Meč za 3.mesto: Hrvatska – Maroko 2:1 (2:1)

Fudbaleri Hrvatske pobedili su Maroko sa 2:1 (2:1) u meču za treće mesto na Svetskog prvenstvu.

Dobro došli
Zajedno ćemo pratiti meč za treće mesto na Svetskom prvenstvu u Kataru između Hrvatske i Maroka.

Utakmica počinje u 16 časova.
Kraj meča!
Hrvatska je treća na Svetskom prvenstv u u Kataru!

Pobedili su Maroko sa 2:1 (2:1).
90+6' Prilika za En Nesirija
Udarac glavom, lopta odlazi iznad gola Hrvatske!
90+4' Sigurni Livaković
Pokušaj igrača Maroka udarcem sa distance, ali je Livaković siguran. Lako je ukrotio taj udarac.
90+3' Maroko navaljuje
Pokušavaju Marokanci.... Imaju li snage?
90' Još šest minuta
Sudija je pokazao da će se igrati još šest minuta.
87' Kakav promašaj!
Neverovatan promašaj Matea Kovačića.

Sa sedam, osam metara iskosa sa leve strane šuutao je kraj gola!
84' Žuti Amalahu
Sudija je pokazao žuti karton Amalahu zbog laktanja. Na zemlji je jedan igrač Hrvatske...
82' Korner za Hrvate
Pašalić je pogodio u ruku Benuna, ali ona je bila uz telo, a on je bio i u padu. Samo korner za Hrvatsku.
76' Diskutabilne odluke
Sudija je u centru pažnje, dva puta smo imali sumnjive situacije pred golom, drugi put su se bunili Marokanci, ali je arbitar iz Katara rešio da ne svira ništa.
75' Livaković spasao gol!
Velika prilika za Maroko, Livaković brani šansu u kojoj je bio Jusef En Nesiri!
74' Nema penala!
Napad Hrvatske, stvorila se prilika, Hrvati traže penal, ali sudija odmahuje rukom!

U kontri, šansa za Maroko, ali je odbrana Hrvatske uspela da se odbrani.

67' El Jamil morao da izađe
Prinudna izmena i kod Maroka, umesto El Jamika, na terenu je Amala.
66' Menja i Dalić
Menja i Zlatko Dalić, umesto Livaje i Lovre Majera na terenu su Petković i Pašalić.
65' Maroko pritiska
Sada solidna prilika za Marokance, ali je posle centaršuta Zaruri slabo zahvatio loptu.
64' Nove izmene
Još dve izmene u timu Maroka, umesto Bufala i Darija na terenu su Zaruri i Benun.
61' Vlašić u igri
Umesto Kramarića na terenu je Nikola Vlašić.
60' Kramarić ne može dalje
Kramarić izlazi sa terena, jasno je da ne može da nastavi susret.
58' Kramarić povređen
Andrej Kramarić se povredio, leži na travi... Ušla je lekarska ekipa.
55' Izmena u Maroku
Valid Regragi opet menja, Umesto El Hanusa na terenu je Azedin Unahi.
53' Panika
Uspaničili su se Marokanci pred svojim golom, nekoliko grešaka, od svega korner.
51' Šansa, Livaja!
Lovro Majer je zavrnuo loptu pred gol, pred golom je bio Livaja, ali nije uspeo da uputi udarac u okvir gola.

Ovo je prilično obećavalo.
47' Udarac Oršića
Ponovo je u prilici bio Mislav Oršić, izblokiran je, tako da je od svega Hrvatska dobila samo korner.
46' Izmena u Maroku
Umesto Sabirija u timu Maroka igraće u nastavku Ilias Šair.
Počelo je drugo poluvreme
Počeo je drugi deo meča za treće mesto na SP u Kataru.
Kraj prvog dela
Završeno je prvo poluvreme, odličan meč, tri gola, dosta uzbuđenja.

Nadajmo se da će tako biti i u nastavku.
Dva minuta nadoknade
Toliko će se još igrati u prvom poluvremenu.
Gol Oršića
42' Goooooool!
Hrvatska vodi, strelac je Mislav Oršić!

Sjajan gol, lob udarac sa ivice kaznenog prostora, iskosa sa leve strane, lopta je preko ruke Bonua pogodila stativu i završila u mreži!

40' Udarac Ziješa
Solo akcija Hakima Ziješa, probao je da šutira sa velike distance, sa nekih 30 metara, međutim, nije bio precizan.
37' En Nesiri se budi
Centaršut Ziješa iz kornera, na prvoj stativi je bio En Nesiri, ali je loše zahvatio loptu glavom, ona je išla paralelno sa gol linijom, nije bilo opasnosti za mrežu Livakovića.
36' Period bolje igre Maroka
Nekoliko minuta u kojima su Marokanci agilniji, opasniji.

Stigli su i do prvog kornera.
33' Nova pretnja Maroka
Bufal je dobio pas u kazneni prostor, šutirao je pored gola.

Sudija Alijasim je opravdano pokazao da nema kornera, nije jasno zašto se ljute Marokanci.
29' Šansa za Maroko!
Odlična akcija Maroka po desnoj strani, Hakimi je imao čistu situaciju da nađe En Nesirija, ali nije bio precizan.

Falio je taj poslednji pas, tačan centaršut, propala je lepa prilika da povedu.
27' Perišić glavom
Novi centaršut pred gol Maroka, pokušao je Perišić, ali nije najbolje zahvatio loptu, ona odlazi preko gola.

24' Modrić, Bonu brani!
Lepa prilika za Hrvate sada!

Udarac Modrića sa 17 metara, Bonu je odbio, iz drugog pokušaja uspeva da dohvati loptu pre napadača Hrvatske koji bi je sigurno poslao u mrežu!
22' Visoki presing
Igrači Hrvatske vrše jak presing, visoko na polovini Maroka. Pokušavaju što pre da ih nateraju na grešku, da dođu do lopte.

Utisak je da se Maroko ne snalazi najbolje u toj situaciji. Imali su tako već nekoliko grešaka.
17' Pokušaj Kramarića
Novi napad Hrvatske, posle centaršita sa leve strane, glavom je pokušao Andrej Kramarić.

Lopta je završila u naručju Jasina Bonua.
15' Dari, odlična reakcija
Dobar nalet Hrvatske, pokušao je Livaja, blokira ga Dari.
Izjednačujući gol Maroka
Gol Gvardiola
10' Sjajan početak
Neočekivan golgeterski početak, dva gola u samo dva minuta, to obećava odličan nastavak meča!
9' Goooooool!
Maroko je brzo izjednačio, strelac je Ašraf Dari!

7' Goooooool!
Hrvatska je povela!

Majer je izveo prekid, uvežbana akcija, loptu je glavom spustio Perišić, pravo do Joška Gvardiola koji glavom šalje loptu u mrežu!

5' Nervozni Marokanci
Nekako su uplašeno i nervozno počeli meč igrači Maroka.

Sada pokušavaju da stanu na loptu, da uhvate polako ritam meča.
2' Kakav kiks Bonua!
Velika greška golmana Maroka Jasina Bonua, umalo da postigne autogol!

Imao je sreće, lopta je otišla u korner.
Meč je počeo
Meč uskoro počinje
Ekipe su na centru, susret će početi uskoro.
Sve je spremno

Igrači na zagrevanju

EPA-EFE/Georgi Licovski

EPA-EFE/Noushad Thekkayil
Navijači su tu

Da li selektori ozbiljno shvataju ovaj meč?
I Dalić i Regragui su na teren poslali u manjoj ili većoj meri kombinovan sastav, ali to nije samo posledica povreda.

Činjenica je da Brozović ne može da igra, ali je selektor Zlatko Dalić tek na ovom meču od starta meča dao šansu četvorici igrača da od starta počnu meč. Reč je o Josipu Šutalu, njegovom imenjaku Stanišiću, Lovri Majeru i Mislavu Oršiću.

Sa druge strane, Maroko ima mnogo promena u odbrani gde nema Saisa, Mazrauija i Agerda, dok je njihov selektor Valid Regragui odlučuo da Azedina Unahija, jednog od najboljih igrača tog tima.
Sastav Maroka
Bunu – Hakimi, Dari, El Jamik, Alah – Sabiri, El Hanus, Amrabat – Ziješ, En Nesiri, Bufal
Sastav Hrvatske
Livaković - Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Perišić - Modrić, Kovačić - Majer, Kramarić, Oršić - Livaja
Mateo Kovačić, fudbaler Hrvatske
"Velika je stvar uæi meðu èetiri ekipe, naravno bili smo tužni nakon poraza od Argentine (3:0). Kada si u polufinalu, želiš da uðeš u finale. Meðutim naš fokus je na utakmici za treæe mesto, èeka nas velika utakmica. Želimo našim ljudima doneti bronzu."
Obe ekipe muče povrede
U hrvatskom timu Marcelo Brozović je neizvestan zbog povrede butnog mišića, kao i Joško Gvardiol koji je pod injekcijama igrao polufinale protiv Argentine zbog problema sa stopalom. Josip Juranović je propustio poslednji trening, a navodno i Borna Sosa ima određenih zdravstvenih problema.

Sa druge strane, selektor Valid Regragui imaće velike probleme sa odbranom. Neće moći da računa na Romana Saisa, dok su pod znakom pitanja Nuser Mazraui (povreda kuka) i Najef Agerd (povreda butine).
Sjajna atmosfera u taboru "vatrenih" pred meč
Sa ulica Dohe

EPA-EFE/MARTIN DIVISEK

Utakmica Hrvatska – Maroko počinje minutom ćutanja
U čast Siniše Mihajlovića, potvrdio je Arsen Venger.

Minut ćutanja će se održati i pred finale između Argentine i Francuske povodom prerane smrti nekadašnjeg srpskog fudbalera i trenera.
Al Smuđa sa ulica Dohe
Valid Regragui, selektor Maroka
"Oèekuje nas važna utakmica uprkos razoèaranju. Nadali smo se finalu. Daæemo sve od sebe, umorni smo, psihièki i fizièki smo iscrpljeni. Razmišljam kako da sastavim ekipu. Meðutim, nastupiæemo èistog srca i èiste glave. Želimo pobedu, igraèi razumeju da nije isto biti treæi ili èetvrti. Želimo da završimo Svetsko prvenstvo pobedom."
Došli smo do kraja
Zlatko Dalić, selektor Hrvatske
"Naša koncentracija je usmerena na utakmicu za treæe mesto, nismo razgovarali o tome. Iskreno se nadam da æe ostati u reprezentaciji. Ako se oprosti, biæe to velika šteta za sve navijaèe širom sveta. Pokazao je toliko toga, pokazao se kao vrhunski profesionalac, ponašao se kao pravi fudbaler. Biæe mi teško, ali na njemu je odluka. Ceo svet ga poštuje, bilo bi lepo da nastavi."