Pojedinačni sportovi

Nedelja, 28.01.2024.

17:03

Kovačević osvojio bronzu na Svetskom kupu

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Lazar Kovačević osvojio je bronzanu medalju vazdušnom puškom na Svetskom kupu u Kairu.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

EPA-EFE/Sebastian Borowski POLAND OUT

Kovačević je u kvalifikacijama bio peti i prošao u finale. On je od početka finala dobro gađao, većim delom je bio drugi, ali je na kraju zauzeo treće mesto sa 230,6 krugova.

Zlatnu medalju osvojio je Indijac Divjanš Sing Panvar sa 253,7 krugova. Za četiri deseta dela kruga nadmašio je dosadašnji svetski rekord koji je od oktobra i Azijskih igara držao Kinez Lihao Šeng.

Srebrnu medalju osvojio je Italijan Danilo Denis Solaco sa 251,8 krugova.

Srpski reprezentativci Milenko Sebić i Milutin Stefanović zauzeli su 45. i 49. mesto, a Teodora Vukojević 34. mesto.