Pojedinačni sportovi

Subota, 23.02.2019.

13:46

Srpski strelci startovali na Svetskom kupu u Nju Delhiju

Četvoro srpskih strelaca nastupilo je danas na prvom ovosezonskom Svetskom kupu u Nju Delhiju.

Izvor: SN

Autor: SN

Četvoro srpskih strelaca nastupilo je danas na prvom ovosezonskom Svetskom kupu u Nju Delhiju - Andrea Arsović i Sanja Vukašinović su završile takmičenje vazdušnom puškom, dok su Milenko Sebić i Stevan Pletikosić ostvarili plasman u kvalifikacije trostava.

Arsovićeva je prvog dana takmičenja osvojila 28. mesto vazdušnom puškom, dok je Vukašinovićeva u istoj disciplini zauzela 63. poziciju.

Arsovićeva je vazdušnom puškom pogodila 625,8 krugova, a Vukašinovićeva je zabeležila rezultat 619,4.

Indijka Apurvi Čandela pobedila je u ovoj disciplini sa 252,9 krugova.

Milenko Sebić i Stevan Pletikosić su bili uspešni u eliminacijama trostava (tri puta 40 metaka) i plasirali su se u kvalifikacije.

U njihovoj diciplini startovala su 84 strelca, podeljenih u dve grupe. Sebić je u prvoj grupi zauzeo 11. mesto sa 1.162 kruga, dok je Pletikosić zabeležio 1.167 krugova i osvojio sedmu poziciju.

Sebić i Pletikosić takmičenje nastavljaju sutra, kada su na programu kvalifikacije i finale.

Osim njih dvojice, Srbiju će drugog dana predstavljati i Damir Mikec i Dimitrije Grgić u gadjanju vazdušnim pištoljem.