Odbojka

Nedelja, 03.07.2011.

20:41

Kadeti Srbije prvaci Balkana

Muška kadetska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je titulu prvaka Balkanskog prvenstva u Turskoj.

Srbija je u Istanbulu, u finalu savladala Tursku sa 3:2, po setovima 25:17, 21:25, 26:28, 26:24 i 15:12, posle 129 minuta igre.

Izabranici Milana Đuričića osvojili su titulu posle prave drame u finalu sa domaćinom.

Domaćini su imali prednost od 2:1 u setovima, ali je Srbija u finišu četvrtog seta bila smirenija i uspela da izjednači na 2:2. Moglo je prethodno, posle trećeg seta da bude 2:1 za Srbiju, ali su naši kadeti prokockali prednost od četiri poena u završnici od 21:17.

Peti set je počeo izjednačenom borbom, da bi Srbija stekla nedostižnih pet poena i uspela da održi razčliku do kraja.

Srbija – Turska 3:2 (25:17, 21:25, 26:28, 26:24, 15:12)
Srbija: Medenica, Medić 25, Ilinčić, Brđović 7, Katić 24, Okolić 11, S. Popović, Stanković, Pantić, Žarković 13, Blagojević 4, M. Popović. Treneri: Milan Đuričić i Milivoje Radisavljević.
Turska: Koraj 6, Nazim, Faik 13, Alperaj, Burak 15, Emre 21, Kan, Gokhan 12, Berke, Samet 3, Murat 1, Ugur. Treneri: Ali Kazim Hidejatoglu i Mehmet Gorkem Išguzar.