Svetski rekordi Mađarice Senanzki

Mađarska reprezentativka Petra Senanzki dva puta je obarala svetski rekrod u trci na 200 metara na EP u plivanju perajama i ronjenju za juniore u Beogradu.

Izvor: B92, Tanjug

Autor:B92, Tanjug

Ona je u plivanju stereo perajama prvo u kvalifikacijama stazu prešla za jedan minut, 51 sekundu i 14 stotinki i za skoro pola sekunde nadmašila rekord koji je postavila pre godinu dana, a potom je u finalu taj rezultat popravila za još dve sekunde i dve stotinke.

U kvalifikacijama u toj disciplini srpske predstavnice Marija Joksimović i Sara Gligić osvojile su 11, odnosno 13. mesto. Joksimović je na cilj stigla za 2:03,85, dok je Gligić postigla vreme 2:16,46. Predstavnici Srbije nisu imali uspeha ni u nadmetanju za plasman u finale u muškoj konkurenciji, u trci na 200 metara stereo perajama.

Lazar Zlatić je osvojio 14. poziciju, pošto je trku završio za 2:03,29, sa zaostatkom od 20 sekundi za pobednikom kvalifikacione trke Mateom Polatom iz Italije, dok je Igor Mijatović zauzeo poslednje, 15. mesto sa vremenom 2:05,11.