2. kolo: Crna Gora – Srbija 0:2 (0:0)

Ispratili smo sva dešavanja sa utakmice između Crne Gore i Srbije, u kojoj su "orlovi" slavili rezultatom 2:0.

Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti meč između Crne Gore i Srbije u kvalifikacijama za EURO.

Utakmica je na programu od 20.45 u Podgorici.

U prestonici Crne Gore je i reporter B92.net, Stefan Smuđa.
Hvala što ste bili uz B92.net
Selektor Crne Gore komentarisao situaciju kod prvog gola
Ako bih ušao, rekao bih teške stvari. Neæu da budem kažnjen. Simptomatièno je da nam Francuzi treæi put prave ovakve stvari
Piksi
Definitivno smo morali da menjamo za drugih 45 minuta. Bili smo u deficitu na sredini terena i u napadaèkom smislu nismo bili dovoljno ubojiti. Dupla izmena je bila u redu i u pravom momentu. Iako ja ne volim da menjam na poluvremenu. Jednostavno, kada vidite kako se stvari odvijaju, morate da reagujete. Drugo poluvreme je bilo interesantno kao prvo. Znali smo i bili strpljivi da æe doæi do šanse, egzekucije. Samo nisam znao u kom minutu. Ono što je isplanirano, Srbija može i mora da bude zadovoljna

Dragan Stojković Piksi
Nisam iznenaðen. Ja sam govorio da je Crna Gora jako kvalitetna ekipa. Jedna euforièna igra Crne Gore, sa puno tempa, presinga. To govorim za prvi deo meèa, gde nismo uspeli da izdominiramo. Nekoli grešaka daje krila protivniku. Crna Gora je bila moæna i dominantna. Znali smo da moramo da budemo strpljivi. To je najvažnija stvar u fudbalu
Strahinja Pavlović
Oseæaj je fenomenalan, jedno jako teško gostovanje, uspeli smo da dobijemo. Tri boda su jako bitna, namuèili smo se dosta. Održali smo nulu, to nam mnogo znaèi. Crna Gora je imala dosta dobrih situacija. Oèekivali smo i pripremili se maksimalno. Znali smo da æe biti izuzetno teško. Uopšte nisu za potcenjivanje. Svakako imaju velike šanse da se plasiraju. Želim im sve najbolje
Drugi gol Vlahovića
KRAJ
Fudbaleri Srbije pobedili su Crnu Goru na gostovanju rezultatom 2:0, u drugom kolu grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
90+6 Opet Vlahović
Pogodio je i u šestom minutu nadoknade na asistenciju Lukića, 2:0.
90' Nadoknada
Igraće se još pet minuta.
89' Srbija pojačava odbranu
Umesto kapitena Tadića, na terenu je Eraković, mladi štoper.
85' Piksi "vadi" Mitrovića
Ojačava vezni red ubacivanjem Uroša Račića u igru.
Gol Vlahovića
78' Gooooool
Srbija vodi, 1:0.

Akcija levonogih igrača po levoj strani.

Tadić je uposlio Mladenovića, ovaj poslao loptu u šesnaesterac, a na nju je naleteo Vlahović i postigao gol.
77' Nove izmerne
Izlaze Šćekić i Hakšabanović.

Ulaze Lončar i Camaj.
71' Izmene kod Crne Gore
Jovetić je izašao, a umesto njega na terenu je Osmajić.

Takođe, Jovović je zamenio Savićevića.
68' Savić u poslednjem trenutku
Dupli pas Vlahovića i Mitrovića je umalo prošao, a gol napadača Juventusa u poslednjem momentu, pravovremenim uklizavanjem, sprečio je Stefan Savić.

Srdjan Stevanovic/Starsport
66' Sve je otvoreno
Naizmenično napadaju oba tima.

Srbija pokušava da pozicionom igrom stigne do gola, dok su domaći više okrenuli kontrama i polukontrama.
59' Živković je nervozan
Turpan mu je dao žuti karton zbog prigovora.
57' Fantastična odbrana VMS-a
Strašna kontra Crne Gore, koju je povukao i završio Jovetić.

Šutirao je u bliži ugao po zemlji, ali je Vanja odlično vrhovima prstiju zaustavio taj udarac.

Samo korner za Crnu Goru.
51' Krstović snažno
Povukao je loptu, nije imao kome da doda, pa je rešio da "opali" iz daljine snažno.

Lopta je otišla pored gola, a Nikola je dobio aplauz od Jovetića.

50' Rezervisti aktivni
Prvo je Živković prošao po desnoj strani, a nekoliko desetina sekundi kasnije, Vlahović je probao glavom posle centaršuta.
48' Crna Gora krenula jako
Dva opasna napada domaćih, a pokušali su Jovetić i Krstović.

Oba puta su kroz sredinu probili Crnogorci.
Počelo drugo poluvreme
Sa centra su krenuli domaći igrači.

Piksi je napravio dve promene.

Vlahović i Živković su zamenili Đuričića i
POLUVREME
Nakon prvih 45 minuta rezultat na semaforu je 0:0.
45+2' Ilić neprecizno
Šutirao je posle odbitka iz velike daljine, ali je to bilo krajnje neprecizno.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
45+ Nadoknada
Igraće se još dva minuta.
42' Prinudna promena
Umesto povređenog Žarka Tomaševića na terenu je Nikola Šipčić.
40' Ilić nekontrolisano
Srbija pokušava, ali sve to slabo izgleda.

Ovoga puta je Ilić probao da centrira Mitroviću, ali je lopta otišla daleko od gola.
36' Srbija bezidejna
"Orlovi" ne izgledaju naročito dobro ove večeri.

Dosta problema u pas igri, organizaciji napada, a jedini šut praktično je imao samo Mitrović, kada je lopta otišla pored gola.

R.R./ATAImages
29' Mitrović prvi zapretio
Grujić je dodao Mitroviću, koji se lepo izborio za poziciju za šut, a to je uradio, iz okreta.

Lopta je otišla pored gola.

Konačno šut Srbije.

26' Prvi žuti karton
Nikola Krstović je faulirao Đuričića.

"Pokosio" ga je i zasluženo je opomenut.
25' Prečka
Strahinja Pavlović je probao da centrira posle izleta na protivničku polovinu, uspeo je, a lopta je liznula prečku i završila u gol autu.

20' Vanja se igra
Nije želeo odmah da ispuca i napravio je sebi problem.

Vešović je napravio pritisak, a Savićević je nakon oduzete lopte probao da lobuje srpskog golmana, ali u tome nije uspeo.
18' Dobra intervencija
Opasan napad Crne Gore, lopta je bila u našem šesnaestercu, ali je Milenković otklonio opasnost.
Grujić ostao da leži
Posle starta Stefana Savića, srpski veznjak je ostao na travi.

Žali se na povredu zgloba, stopala.
11' Pokušaj Vujačića
Posle kornera, Igor Vujačić je šutirao glavom, ali je lopta otišla preko gola Vanje Milinkovića-Savića.
8' Otvorena utakmica
Crna Gora ima više lopte u nogama, a ona je, čini se, više na polovini Srbije.

Za sada gledamo sasvim otvoren meč, bez mnogo "ispitivanja snaga".

2' Crnogorci tražili penal
Nakon duela Vešovića i Mladenovića, naš levi bek je pao na loptu, a Crnogorci su smatrali da je igrao rukom.

Sudija Turpan je pokazao da se igra nastavi.
Utakmica je počela!
Sa centra su krenuli fudbaleri Srbije, koji igraju u beloj opremi i napadaju sa leve na desnu stranu.
Aplauz za "Bože pravde"
Navijači na stadionu Pod Goricom su na početku himne Srbije aplaudirali.