NBA: Sakramento Kings – Denver Nagets 94:101

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Sakramento Kingse 101:94 posle dramatične završnice srpskog derbija u Kaliforniji.

28:21, 25:26, 17:30, 24:24
  SAC   DEN
  94 : 101
Kraj!
Nakon poena Herisa sa penala Ariza promašio trojku na 13 sekundi pre kraja i Denver stiže do treće pobede – 101:94
Još 25 sekundi – koš razlike
Hild ne pogađa za tri, ali Barns poentira posle skoka u napadu – 94:97
Još 30 sekundi
Euforiju na tribinama "gasi" Marej košem za +5 pred poslednjih 30 sekundi meča – 92:97
Poslednji minut
Barton polovičan sa penala, fantastično zakucavanje Holmsa – 92:95
11' Jokić kad je najpotrebnije
Važan koš Bartona da se odbije nalet Kingsa, a posle promašaja Foksa, Jokić poentira sa poludistance za velikih +6 za Denver pred poslednje 73 sekunde – 88:94
10' Holms blista
Kingsi osvajaju loptu, Foks ne pogađa trojku, ali Holms hvata loptu u napadu i dobija slobodna bacanja, ali pogađa sam jedno – 88:90
9' Jokić promašuje, Kingsi u egalu
Jokić promašuje i drugi napad u nizu, dok s druge strane Holms zakucava na alej-up Foksa i Sakramento stiže na samo koš zaostatka – 87:90
Jokić se vraća u igru
8' Gore-dole
Hild nikako da uhvati pravi ritam, nakon dobre role opet greši, pravi faul u napadu pa Kingsi propuštaju priliku da uhvate priključak. Međutim, Jokić promašuje s druge strane, a Barns poentira – 85:90
8' Badi uzvraća udarac
Ova greška kao da je konačno protresla Hilda, pogađa dve trojke, poentira i Foks, dok Nagesi s druge strane sve promašuju i Kingsi stižu na -7 pred poslednja četiri minuta – 83:90
7' Hild sve upropastio u sekundi
Heris vraća trojku, a potom očajni Hild poklanja loptu Denveru za zakucavanje Mareja i novi beg Nagetsa – 78:90
6' Beeeeeeliiiiiiiii!
Nova trojka Bjelice, četvrta na meču, vraća Kingse u život – 78:85
4' Šteta za Belog
Sjajna odbrana i ukradene lopta Bjelice, a onda odlična reakcija u napadu, dobro se okrenuo i primio loptu, potom isfintirao dvojicu protivnika, ali lopta nije htela u obruč. U međuvremenu, Hild konačno postiže koš posle devet uzastopnih promašaja – 74:83
3' Bogdanović napušta parket
Plamli donosi Denveru dvocifrenu razliku, Volton izvodi Bogdanovića – 72:83
2' Bogdanovića neće trojka
Novi promašaj Bogdanovića sa distance, posle još jednog isforsiranog šuta u završnici napada, a iz iste situacije ne pogađa i Bjelica dok su Kingsi bezidejni u napadu – 72:81
Kraj III četvrtine
Kingsi su van ritma u napadu, Bogdanović promašuje još jedan isforsiran šut, dok Moris donosi +7 Nagetsima pred poslednji kvartal – 70:77

11' Bogdanović promašuje
Dva pokušaja Bogdanovića u nizu, ne prolaze ni ulaz u reket ni dalekometni šut.
10' Jokić na klupi zbog faulova
Jokić pravi četvrti faul, i to u napadu pa odlazi na klupu. S druge strane, Bogdanović je bio polovičan sa penala – 70:73
9' Jokić 0/4 trojke
Jokić retko pokušava iz reketa, ali promašuje novi pokušaj za tri poena. Ipak, stiže do druge asistencije dok Denver održava prednost – 69:73
8' Vraća se Bogdanović
Nakon što je Hild promašio i osmi put u nizu na meču, a Milsap i Heris preokrenuli rezultat, Volton se konačno setio da vrati Bogdanovića na parket – 65:69
6' Jokić izjednačio
Nema ga nigde, a onda iz drugog plana Jokić poentira i poravnava rezultat – 65:65
5' Denver lako hvata priključak
Iako igraju van pravog ritma, Nagetsi s lakoćom drže priključak za Kingsima, Barton i Heris smanjuju na koš zaostatka – 65:63
4' Jokić na 10 skokova, Bjelica blokira i poentira
Jokić promašuje još jedan pokušaj za tri, dok stiže do desetog skoka. Bjelica s druge strane beleži nove blokada, a potom pogađa i treću trojku – 65:58
1' Nastavljen je meč u Sakramentu
Marej pogađa trojku na startu drugog poluvremena, Jokić promašuje i iz drugog pokušaja, dok Foks održava prednost Kingsa – 55:50
Sjajna partija Bogdanovića, još samo šut da proradi
Poluvreme
Jokić prvi put pokušava za tri, ali promašuje. Ne uspeva ni sa svoje polovine terena uz zvuk sirene, iako je bio blizu –53:47
11' Promašaj Bogdanovića
Bogdanović pod velikim pritiskom Milsapa, pokušava sa jedne noge uz zvuk sirene, ali promašuje ceo koš. Iskupio se u odbrani, ali promašuje i u narednom napadu otvoren šut za tri – 53:47
10' Nova trojka Bjelice
Bjelica prati ritam svojih saigrača i pogađa svoju drugu trojku na meču, a za njim poentira i Foks – 54:45
Bjelica se vratio na parket
9' Rampa Jokića
Heris uništava sjajnu asistenciju Jokiću promašivši zicer, dok Srbin s druge strane sjajno blokira Hilda. Foks u narednom napadu postiže sedmu trojku za Kingse iz 13. pokušaja – 47:43
8' Vratio se Jokić i poentirao
Jokić je opet na parketu i odmah postiže koš za Nagetse, ali mu Holms uzvraća s druge strane terena – 41:43
7' Preokret Denvera
Ofanzivni skok i trojke (Moris i Grent) donose Denveru preokret – 39:41
5' Nagetsi se vraćaju
Brzopletost je koštala Kingse, Kreg trojkom i Plamli zakucavanje vraćaju Nagetse u egal – 37:35
4' Novi asistencija Bogdanovića
Bogdanović napada koš, ali spušta loptu do Dedmona koji poentira za petu asistenciju Srbina – 37:31
2' Raspucao se i Bogdanović na asistencije Bjelice
Nakon trojke Bizlija na otvaranju drugog perioda, kreće mini-serija Bogdanovića. Prvo se "upisuje" sa poludistance, a potom pogađa i trojku, oba puta na asistencije Bjelice – 33:24
Kraj I četvrtine
11' Bogdan niže asistencije
Još jedno fantastično razigravanje Bogdanovića (4as), treća trojka Arize na meču. Potom Bogdan sjajno igra i u odbrani, ali dobija blokadu u napadu – 28:21
10' Nova asistencija Bogija
Bogdanović pronalazi usamljenog Holmsa koji poentira i donosi Srbinu novu asistenciju – 25:21
9' Bogdanović promašuje za 3
Skok za Bogdanovića nakon čega Ariza pogađa trojku. U narednom napadu Bogdan ne uspeva da učini isto iako je bio potpuno sam – 23:19
9' Bogdan sjajno asistira
Fantastična asistencija Bogdanovića za Holmsa koji zakucava Plampliju u lice za preokret rezultata – 20:19
Bogdan ušao, Jokić izašao
Bogdanović prvi put na parketu, Jokić posle promašaja pravi drugi faul pa odlazi na klupu.
8' Izjednačenje
Foks krade loptu posle lošeg pasa Bartona ka Jokiću i poentira za potpuno izjednačenje u Sakramentu – 18:18
7' Sve brži ritam
Pojačavaju ritam dva tima, trojka Bartona na trojku Arize – 14:18
6' Serija Kingsa
Holms se raspucao, serija Kingsa 8:0 za povratak u egal – 11:12
5' Trojka Bjelice
Ofanzivni skok Jokića, ali promašuje iz "odbojke", Bjelica pogađa trojku iz tranzicije – 6:12
4' Koraci Bjelice
Bjelica pravi grešku u koracima, dok Heris povećava vođstvo Denvera – 3:10
4' Poentira i Jokić
Jokić poentira u svom "traljavom" stilu uz faul Dedmona – 3:7
1' Prvi koš na meču
Geri Heris postiže prvi koš na utakmici u Sakramentu – 0:2
2' Rampa Bjelice
Milsap je potcenio odbrambene sposobnosti Nemanje Bjelice, pa je dobio "bananu" od Srbina
Počeo je meč u Kaliforniji
Nagetsi su dobili sva tri prošlosezonska međusobna duela, uključujući i gostovanje u Sakramentu –126:112, 117:113, 120:118. U seriji su od četiri uzastopne pobede, a Kingi su bili bolji samo jednom u poslednjih devet susreta.
Bjelica starter kod Kingsa
Meč možete gledati na...

Ove ekipe u prvi ovosezonski međusobni meč ulaze sa različitim raspoloženjem, Nagetsi su zabeležili dve pobede, dok su Kingsi doživeli tri teška poraza.