Zvezda se osvetila Primorskoj na startu ABA lige!

Košarkaši Crvene zvezde sastaju se sa ekipom Primorske, u prvom kolu regionalne ABA lige.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti prvu utakmicu Crvene zvezde u ovogodišnjoj ABA ligi protiv slovenačke Primorske.
KRAJ - Prva pobeda Zvezde u ABA ligi
Izabranici Milana Tomića savladali su Primorsku sa 90:64.
38' Faje ima probleme sa faulovima
U veoma kratkom periodu Senegalac je zaradio četiri lične greške.
37' Tehnička Milanu Tomiću
Ovo je druga tehnička Zvezdinoj klupi.
34' Zvezda "odrađuje" posao
Izabranici Milana Tomića igraju nešto opuštenije, atraktivnije, taman toliko da Primorsku drže na +25.
31' Peta lična za Odža
Zvezdin centar moraće na klupu, pošto je, baš kao i u meču sa Panatinaikosom, zaradio petu, isključujuću ličnu grešku.
Kraj 3/4 - Zvezda održava visoku prednost
Izabranici Milana Tomića nastavili su tamo gde su stali u 2/4.

U jednom trenutku su imali +36, ali je onda usledila serija gostiju, koja je na kraju dovela do rezultata 73:48.
29' Primorska smanjuje prednost
Primorska na kraju 3/4 hvata koliko-toliko napadački ritam i smanjuje prednost Zvezde na 68:44.

Tajm-aut traži Milan Tomić.
26' Lorenco ne promašuje
Došao je do brojke od 18 poena.

Fali mu samo jedna asistencija za dabl-dabl učinak.
24' Zvezda razbija goste!
Dve trojke zaredom pogađaju Lazić i Beron.

U međuvremenu Heris vraća jednu trojku.
23' Gist!
Gist je razbudio publiku i atraktivnim zakucavanjem, nakon dodavanja Lorenca Brauna, doneo +30 Zvezdi.
22' Prvi poeni u drugom poluvremenu
Postiže ih Džejms Gist, a zatim Lorenco Braun dobro trči kontru i pogađa za 2+1.
Poluvreme - Zvezda ubedljivo vodi
Crvena zvezda je razliku napravila u 2/4 u kojoj je Primorska postigla samo 3 poena.

U 1/4 videli smo veliki broj faulova i slobodnih bacanja, pa su gosti na taj način uspevali da održe kakav takav priključak.

U 2/4 Zvezda je "stegla" odbranu, zaigrala angažovanije i sa samo 40% šuta iz igre dolazi do velike prednost - 45:24.

Najefikasniji u domaćoj ekipi je Lorenco Braun sa 11 poena (5/5 iz igre), dok je kod gostiju to Žiga Dimec sa šest poena.
19' Dobra odbrana Zvezde
Izabranici Milana Tomića veoma su agresivni u odbrani i sveli su Primorsku na samo tri poena za skoro celu 2/4.
18' Tehnička za klupu Crvene zvezde
Imaće Primorska slobodna bacanja, a zatim će lopta biti za Zvezdu.
17' Faje dobro skače
Senegalac je za vrlo kratak period stigao do četiri skoka u napadu.

Prve poene postiže i Branko Lazić, rutinskim polaganjem.
15' Zvezda nastavlja da melje
Domaći iz dobre odbrane dolaze do još boljih napada, tako da imaju velikih +15.

Primorska je za 5 minuta košarke u 2/4 postigla samo dva poena.

Tajm-aut traži Golemac.
14' Najubedljivija prednost Zvezde
Domaći nakon slobodnih bacanja Gista dolaze do maksimalnih +11.
13' Zvezda dolazi do prvih poena
Prvo je Čović asistirao Dženkinsu, koji je pogodio trojku, a zatim je i sam plejmejker domaćih položio za nove poene crveno-belih.
12' Konačno poeni
Promašivali su redom Čović, Faje i Dobrić, pa ih je kaznio Aleksandar Lazić.
Kraj 1/4 - Vodi Zvezda
Prvi deo igre obeležio je veliki broj faulova i slobodnih bacanja, tako da utakmica nema ritam.

Posle prvih 10 minuta aktuelni šampion vodi protiv debitanta sa 28:21.
10' Slobodna bacanja...
Zvezda je izvela osam, a Primorska 14 slobodnih bacanja, a tek je prva četvrtina.
9' Raste prednost Zvezde
Domaći imaju po prvi put dvocifrenu prednost, a u meč je sjajno ušao Lorenco Braun i već ima 11 poena na svom kontu.
8' Serija Zvezde
Imaju gosti problema sa branjenjem pik-en-rola, pa Zvezda dolazi do maksimalnih +6.
7' Primorska drži priključak
Gosti poentiraju uglavnom nakon slobodnih bacanja.

Beron ne okleva, pogađa trojku i dolazi do prvih poena na meču.
6' Izjednačenje
Gosti prave seriju od 5:0 i vraćaju rezultat na početak.
5' Nesportska za Gista
Trojku postiže Lorenco Braun, nakon asistencije Branka Lazića.

U međuvremenu, Gist dobija nesportsku, pa će Šiško imati dva slobodna bacanja i loptu sa strane.
3' Bolji start domaćih
Zvezda posle zakucavanja Derika, a zatim i polaganja Lorenca Brauna dolazi do poena.

Lens Heris postiže prve poene za goste, posle tačno tri minuta košarke.
1' Prvi poeni za Zvezdu
Postiže ih najefikasniji iz meča protiv Panatinaikosa - Džejms Gist.
 28:21, 17:3, 28:24, 17:16