KLS: Crvena zvezda – OKK Beograd 82:50

Košarkaši Crvene zvezde u beogradskoj hali "Aleksandar Nikolić" savladali su OKK Beograd sa 82:50 u četvrtom kolu Košarkaške lige Srbije.

CZV   OKK
  82 : 50
KRAJ!
Crvena zvezda je ubedljivo slavila nad ekipom OKK Beograda,
40' Zvezda dolazi do "plus 30"
Trojku pogađa i Kešelj i prekida seriju promašaja van linije 6,75 pa je rezultat 80:50
37' Cerovina naskače i pogađa za 2
Potom pogađa zicer u kontri i on je danas najbolji strelac OKK Beograda, 77:50
35' Eto lakih poena OKK Beograda
Ovo su bili prvi poeni u tranziciji u drugom poluvremenu za goste, a poentirao je Nikola Tanasković, 71:46
34' Prvi poeni Alekse Radanova
Radanov je snažno ušao u reket, inicirao je kontakt, izdržao ga i položio loptu u koš za svoje prve poene, 71:43
33' Nova greška gostiju
Koliko god se igrači OKK Beograda trudili da smanje razliku i koriguju greške tokom napada, jednostavno nisu uspevali u tome, pa je samim tim i Zvezdina prednost rasla.
30' Čović lepo prolazi nakon finte sa 45 stepeni i pogađa uz faul
Dodatno bacanje nije pogodio
29' Boriša Simanić dominantan na skoku
Pored dvojice košarkaša OKK Beograda uspeo je da dođe do ofanzivnog skoka, pa u nastavku akcije Ristić postiže poene uz faul i nakon pogođenog dodatnog slobodnog bacanja, razlike ide na 22, 62:40
27' Zvezdinih "plus 20"
Poenima Boriše Simanića sa polu distance razlika je povećana na 20 poena, 57:37 je rezultat
26' Lepo se Tanasković snašao u reketu
Ali nakon njegovog pogođenog zicera usledila je trojka Branka Lazića, pa se Mušidi promašajem propisno obrukao
24' Povećava se prednost Zvezde
Zvezda je dosta sigurnija kako vreme odmiče, vidi se da su iskusniji i spremniji tim, 49:35 je trenutni rezultat
21' Na samom startu drugog poluvremena 2+1 situacija za goste
Uspeli su da razliku spuste na 10 poena, kada je pisalo na semaforu 42:32

Credit image & photo: STARSPORT/ Pedja Milosavljevic
Kraj prvog poluvremena
20' Izuzetno težak šut pogađa Tanasković
Isticalo je vreme za napad kada je lopta bila u Tanaskovićevim rukama. Nalazio se u levom korneru gde je u dresu imao Majkla Odža, pa je uspeo uz zvuk sirene da loptu izbaci, a ona je imala neverovatnu parabolu i ušla je u koš, 40:29 vodi Zvezda
19' OKK Beograd nastavlja da gubi lopte
Do sada su zabeležili čak 9 izgubljenih poseda, ali su ipak igrali požrtvovano i bili vrlo borbeni, pa su tokom čitavih 20 minuta bili u igri
16' Treću Zvezdinu trojku pogađa Nenadić
Brzo je Zvezda došla i do dvocifrene prednosti, 35:25 je rezultat
14' Prva osetnija razlika Zvezde
Došla je Zvezda na +7 veoma brzo, ali je Cerovina to brzo anulirao svojom 2+1 situacijom
13' Ognjen Dobrić prekida post
Zakucavanjem Ognjena Dobrića dobijamo prve poene u drugoj četvrtini, nakon skoro tri minuta košarke
12' Nekoliko vezanih promašaja na startu drugog perioda
Obe ekipe imaju problema da poentiraju, a "hajlajt" ovog dela meča je fantastična rampa Boriše Simanića nad najefikasnijim igračem OKK Beograda u dosadašnjem delu sezone – Filipom Stanićem
10' Kraj prve četvrtine
9' OKK Beograd pritiska Zvezdu
Odličan presing igraju gosti od sredine terena i teraju Čovića na izgubljenu loptu, pa su postigli lake poene. Anulirao je to Čović u narednom napadu postigavši poene uz faul Baneta Ratkovice, 17:16 je za Zvezdu.
7' Snažno zakucavanje Fajea
Zvezda dolazi do izjednačenja nakon atraktivnog zakucavanja Moa Faeja na asistenciju Filipa Čovića
6' Stiže odgovor Zvezde
Kontra serijom 7:0 Zvezda uspeva da se približi OKK Beogradu na zaostatak od jednog poseda, a to su uradili zahvaljujući zakucavanju Majkla Odža i trojkom Ognjena Dobrića iz desnog kornera i zakucavanjem u kontri, 11:10 je za goste.
5' Serija 11:0 OKK Beograda
Ni posle tajm auta koji je zvao Milan Tomić njegov nije uspeo da se razbudi, pa gosti dolaze do prednosti od 8 poena, na semaforu je pisalo 11:3
3' Mirniji početak utakmice
Nisu se previše raspucali ni domaći ni gosti i posle onog dinamičnog početka, imamo tek devet poena za nešto više od tri minuta košarke, OKK vodi 6:3
1' Počela je utakmica
Prvi napad na meèu imala je Zvezda i završen je poenima Kej Sija Riversa.