Sreda, 03.03.2010.

22:41

EL: CSKA i Prokom u četvrtfinalu

U 5. kolu Grupe G moskovski CSKA je slavio u Malagi protiv Unikahe sa 76:70 (33:18), dok je Žalgiris bio bolji od poljskog Prokoma, 93:88 (50:34).

Unikaha se porazom od CSKA na svom parketu oprostila od palsmana u četvrtfinale. Žalgiris je slavio sa samo pet poena protiv Prokoma jer je u prvom meču u Poljskoj Prokom je slavio sa 24 poena razlike. CSKA je do pobede vodio Šiškauskas sa 16, Kaun je postigao 14, a Vorončević 13 poena, dok je u timu iz Malage bolji od ostalih bio Omar Kuk sa 17 poena i 8 asistenicija.

Žalgiris – Aseko Prokom93:88 (22:18, 28:16, 23:29, 20:25)

Žalgiris je u Kaunasu dočekao Prokom u petom kolu Grupe G Evrolige. Litvancima je bila potrebna pobeda sa više od 24 poena rezlike da bi ostali u borbi za plasman u četvrtfinale. U prvom kolu u Poljskoj Prokom je slavio sa ubedljivih 89:65. Žalgiris je dobro otvorio utakmicu i vodio tokom celog prvog poluvrmena, a na odmor se otišla sa rezultatskom prednošću koju su Litvanci priželkivali, bilo je 50:34 za domaći tim.

Ipak u nastavku susreta gosti su smanjivali reultatski minus, pa sa na dvominutni odmor pred poslednju četvrtinu otišla sa prednošću od +10 za Litvance. U poslednjoj četvrtini Prokom se rezultatski u potpunosti vratio u meč, ali je nije uspeo da dođe do preokreta. Na kraju je bilo 93:88 za Žalgiris.

U domaćem timu najefikasniji je bio Markus Braun sa 23 poena, Kalnietis (4 asistenicije), Begić (sedam skokova) i Salenga su postigli po 11 poena, Pocius 10, dok je Votson bio blizu dabl-dabl učinka imao je 9 poena i 11skokova.

U ekipi Prokoma kao i tokom cele sezone najefikasniji su bili Dejvid Logan sa 22 poena i Kintel Vuds sa 17 poena. Barel je postigao 10 poena i imao 7 skokova

Unikaha - CSKA Moskva 70:76 (10:24, 8:9, 22:16, 30:27)

U derbiju 5. kola grupe G u Malagi su se sastali Unikaha i CSKA. Špancima je bila neophodna pobeda da bi ostali u borbi za plasman u TOP8 Evrolige.

Gosti iz Moskve su briljantno otvorili utakmicu iposle prve četvrtine vodili sa čak 24:10. CSKA su u prvih deset mintua predvodili Šiškauskas sa 10 poena i Saša Kun sa 8 poena i 5 skokova. Druga četvrtina je bila izuzetno neifekasna, ali je CSKA uspeo da začuvao ubedljivo vođstvo, na poluvremenu je bilo 33:18 za goste.

U prvoj polovini treće četvrtine Unikaha serijom 9:0, dolazi na -10 (30:40) posle dužeg vremena. Posle trojke Kuka bilo je 40:33 za CSKA. U odlučujuću četvrtinu Unikaha je ušla sa minusom od 9 poena, 49:40. Sredinom poslednje deonice pljemejker domaćeg tima Omara Kuka, uspešno realizuje kontra napad, zatim pogađa četiri vezana slobodna bacnj i Unikaha dolazi na -4 (56:52) šest minuta pre kraja susreta. U timu CSKA u tim minutima svoje prve poene postiže Lengdona, a zatim Vorončević postiže svoju drugu trojku. Do kraja susreta Unikaha nije uspela da preokrene rezultat, pa je na kraju CSKA zasluženo slavio sa 76:70.

U domaćem timu najefikasniji je bio Omar Kuk sa 17 poena i čak 8 asistenicija, Printezis je postigao 15 poena uz 3 skoka, dok je Daudelpostigao 14 poena.

U timu iz Moskve petorica igrača postigla su dvocifren broj poena. Najefikasniji je bio Ramunas Šiškauskas sa 16 poena i 5 skokova, Saša Kaun je imao 14 poena i 8 skokova, Vorončević je postigao 13 poena (4/5 šut iz igre), dok je Viktor hirjapa postigao 11 poena uz 5 skokova, 8 asistenicija i 2 blokade.