Subota, 14.06.2008.

19:58

Hemofarm dobio drugi meč - 88:84

Košarkaši Hemofarm Štade pobedili su Partizan Igokeu rezultatom 88:84 (20:21, 18:11, 24:19, 26:33), u drugom meču finalne serije Swisslion Superlige. Vrščani su veliku prednost napravili tokom druge i treće četvrtine, a pobedu su uspeli da sačuvaju u penal-završnici. Junaci pobede "narandžastih" bili su Rol Maršal sa 27, Joksimović sa 15 i Pavković sa 14 poena. U beogradskoj ekipi najbolji su bili Palasio sa 22 i Peković sa 20 poena.

Vrščani su odlično šutirali trojke tokom celog meča (12 od 23), dok je Partizan posle 5 od 17 ubacio 4 od poslednjih 5 šuteva sa distance.

Treća utakmica finala igra se u ponedeljak, 16. juna, u beogradskoj hali Pionir. Domaćin četvrtog meča biće Vršac, a ako bude potrebno, peti meč igraće se u Beogradu.

Titulu će osvojiti klub koji ostvari tri pobede.

Posle ravnopravne igre u prvoj četvrtini, poslednje vođstvo gostiju zabeleženo je sredinom drugog perioda igre, kada su nakon trojke Vitkovca Beograđani poveli sa 28:25.

Zatim je usredila serija domacih košarkaša 12-0, pa su minut pre poluvremena Vrščani poveli 37:28

U nastavku su izabranici Vlade Vukoičića konstantno imali desetak poena prednosti, sve do samog finiša, kada je Partizan stigao do minus tri (81:84), jer je Stefan Marković promašio tri od četiri penala. Ipak, ostali njegovi saigrači – Joksimović, Mačvan i Pavković – bili su sigurni, pa ni Partizanova serija trojki nije bila dovoljna.