19:47

Partizan Pivara MB u polufinalu

Izvor: B92, zvanicni sajt

Autor:B92, zvanicni sajt

Košarkaši Partizana Pivara MB plasirali su se u polufinale Kupa Radivoja Koraća. ’Crno-beli’ su u prvom meču četvrtfinala igranom u petak savladali niški Ergonom sa 105:97  (24:30, 32:21, 31:15, 18:31). Iako rezultat to ne pokazuje, Partizan je prilično lako došao do pobede, a svi igrači koji su ulazili u igru, ’upisali’ su se u strelce.

Ergonom je odlično odigrao prvu četvrtinu, Nišlije su posle prvih deset minuta završili sa prednošću od šest poena. U toj deonici šutirali su iz igre 69%, Mijailović je posigao 11 poena, a Nešović 10. U drugoj četvrtini košarkaši Partizana Pivara MB pojačali su odbrani, serijom Milojevića i Bogdanovića, 6:0, došli do izjednačenja, a poenima Perovića i Tripkovića do prednosti – 43:36 u 15. minutu.

Meč je odlučen u trećoj četvrtini koju je Partizan dobio sa 31:15, svi igrači odigrali su dobro, a u 30. minutu prednost je bila 22 poena (87:65). U poslednjoj četvrtini Milojević, Tripković i Božić nisu izlazili na parket, a mladi igrači imali su veću minutažu nego inače. Bogdanović je serijom poena smanjio prednost, a konačnih +8 za Partizan bili su najmanja razlika u poslednjoj četvrtini.

Trener Partizana, Duško Vujošević, rekao je posle utakmice:

Ergonom nije imao šta da izgubi, igrali su rasterećeno, u prvoj četvrtini imali sjajan procenat šuta. Tako su nam raširili odbranu, imali prodore i postizali lake poene pod košem. Ipak, zadovoljan sam, uspeli smo da kalkulišemo sa minutažom, ne trošimo previše igrače i odmorimo ih za polufinale.

Partizan Pivara MB: Tripković 13 (5-3 za 3, 5 as, 4 uk.l.), Bogdanović 19 (11-8 iz igre, 3 as), Božić 7, Perović 20 (12-8 iz igre, 6 sk.), Marković 5 (4 sk.), Samardžiski 10 (5-5 iz igre, 6 sk, 3 as), Milojević 18 (6 sk, 6 as), Erden, Borovnjak 2, Veličković 2, Paunić 3, Bakić 6

Ergonom: Nešović 19 (7-7 iz igre), Bogavac 4, Zigranović, Mladenović, Petrović, Peković 12 (4 sk), Mratić 4, Kljajević 10 (5 sk), Mijailović 19, Bogdanović 22 (9-6 za 3, 5 as), Ljubojević 7, Trailović

Partizanov protivnik u subotu biće pobednik meča Crvena zvezda - Atlas, koji se igra u toku večeri, a drugi polufinalni meč igraće Refleks i Budućnost.