FMP dobio 'srpski derbi'

Košarkaši FMP Železnika pobedili su na svom terenu Hemofarm sa 81:75, u 20. kolu regionalne NLB lige.

Subota, 06.02.2010.

21:23

Tim Vlada Đurovića je do sedme pobede u šampionatu došao odličnom igrom u poslednjih deset minuta. U prvom poluvremenu timovi su bili izjednačeni, a u trećoj deonici Hemofarm je došao do osam poena prednosti. Ipak, FMP se nije predao, dobio je poslednji kvartal sa 24:10, i na kraju trijumfovao.

Igrač utakmice bio je centar domaćih Miroslav Raduljica koji je utakmicu završio sa 28 poena i devet skokova. Pored Raduljice izuzetno raspoložen je bio i Mladen Jeremić koji je na kraju imao 19 poena (5-7 za tri). Kod gostiju, Stefan Marković je postigao 18, Milan Mačvan 17, a Goran Jagodnik 12 poena.

U narednom kolu FMP gostuje Radničkom u Kragujevcu, a Hemofarm u svom ’Milenijumu’ dočekuje sarajevsku Bosnu.