Ponedeljak, 18.09.2017.

00:32

PSŽ magija od 400m €: pobedili 2:0, nisu dali gol

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su u derbiju kola francuskog šampionata ekipu Liona sa 2:0 na Parku prinčeva.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Getty Images

Zanimljivo je da ekipa u kojoj samo dva igrača koštaju oko 400 miliona evra (Nejmar i Mbape) nije uspela da da nijedan gol.

Umesto toga je Lion dva puta tresao svoju mrežu i "poklonio" pobedu trenutno vodećoj ekipi francuskog šampionata koja ima šest prvenstvenih pobeda do sada i gol razliku 21:3.

Prvo je svoju mrežu zatresao Marselo u 75. minutu. Nejmar nije uspeo da se upiše u listu strelaca, ali jeste na žuti karton sudije Rudija Bukea.

Kavani je propustio u 80. minutu šansu da postigne gol iz penala posle faula Mendija u kaznenom prostoru, a udarac mu je odbranio Antoni Lopes.

Nisu morali da se trude fudbaleri PSŽ previše jer je Lopes drugi put vadio mrežu u 86. minutu zahvaljujući svom saigraču Morelu koji je overio pobedu Parižana u poslednjem meču kola francuskog šampionata.