Nedelja, 20.08.2017.

19:52

"Vučica" pobedila, prati Juve i Napoli

Fudbaleri Rome su pobedili Atalantu u svom prvom meču nove sezone italijanske Serije A sa 1:0.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Getty Images

"Vučica" je tako ispratila Juventus i Napoli koji su takođe u svojim mečevima prvog kola ostvarili pobede. Juventus je sa 3:0 u subotu slavio protiv Kaljarija, a Napoli je uprkos crvenom kartonu bio bolji od Verone sa 3:1.

Prvenac je za Romu u novoj sezoni postigao srpski internacionalac Aleksandar Kolarov, koji je dao gol iz slobodnog udarca sa 22 metra u 31. minutu.

Taj gol će se kasnije ispostaviti kao odlučujući, pa je Roma upisala tri boda na startu šampionata.

Rimski tim je bio i ubedljiviji protivnik. Zapretili su Rimljani preko Defrela u 23. minutu koji je dočekao centaršut u kaznenom prostoru, šutirao je pored gola, a uzvratio je Jasmin Kurtić tri minuta kasnije kada je sa ivice šesnaesterca šutirao malo iznad gola.

Dobru šansu je propustio i Edin Džeko koji nije uspeo da pogodi iz šesnaesterca, a šok za Romu i bod za Atalantu je sprečila stativa Rome koju je pogodio Hans Hateber.

Rezultat se nije menjao, a Roma je trenutno na trećem mestu Serije A u kojoj se preostalih sedam mečeva igra od 20.45.