Subota, 05.08.2017.

21:54

Minimalac Voše, četvorka Mačve, preokret Voždovca

Fudbaleri Vojvodine, Mačve, Radničkog, Voždovca i Mladosti ostvarili su pobede u trećem kolu Superlige Srbije.

Vojvodina je u lokalnom derbiju nadigrala Bačku 1:0, golom Filipa Malbašića sedam minuta pre kraja sa igračem više.

To je treći trijumf novosadske ekipe u nizu, a treći poraz Bačke ove sezone. Tim Nenada Vanića je lider Superlige, bar do nedelje popodne i derbija Spartak – Partizan i Crvena zvezda – Čukarički.

Pobedu dana zabeležila je Mačva koja je razbila Javor sa 4:0. Šapčani su u Ivanjici izdominirali u poslednjih pola sata kada su postigli sva četiri pogotka.

Dvostruki strelac je bio Bojan Matić, a po gol su postigli još Miloš Adamović i Jordan Jovanović.

Najneizvesnije je bilo na Voždovcu gde su "Zmajevi" savladali Borac 2:1, posle preokreta u drugom poluvremenu.

Gosti iz Čačka su poveli preko Igora Savića u 28. minutu, a rezultat je pola sata pre kraja poravnao Nikola Srećković. "Zmajevi" do pobede stižu dva minuta pre kraja susreta preko Mihajla Perovića.

U prvom meču dana Radnički je slavio u Zemunu 2:1. Nišlije su za samo deset minuta "osvojile" Gornju varoš, pogocima Lazara Arsića.

Deset minuta pre kraja prvog poluvremena Nemanja Vulić vraća Zemunce u igru, ali ne uspevaju da izbegnu drugi uzastopni poraz.

Na sličan način je Mladost savladala Rad 2:1. Ivan Pešić i Vladimir Radojević su doneli domaćinu dva gola prednosti u prvih 15 minuta susreta, a gosti su poraz ublažili u finišu poluvremena golom Vladimira Volkova iz penala.

1. Vojvodina 3 3 0 0 6:0 9
2. Voždovac 3 2 1 0 5:1 7
3. Partizan 2 2 0 0 8:2 6
4. Spartak 2 2 0 0 6:1 6
5. Zvezda 2 2 0 0 5:0 6
6. Mačva 3 2 0 1 6:6 6
7. Mladost 2 1 1 0 3:2 4
8. Radnik 3 1 1 1 2:5 4