Sreda, 19.07.2017.

22:59

LŠ: Maribor slučajnim evrogolom preživeo Zrinjski

Ekipe Maribora, Salcburga, Seltika, Legije i Hapoela zaokružile su učesnike trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Maribor je uz dosta sreće eliminisai prvak BiH Zrinjski, bilo je 1:1 u revanšu u Sloveniji, pa je presudila pobeda u Mostaru sa 2:1.

Domaćin je strepeo za plasman već od sedmog minuta kada je Todorović doneo vođstvo "plemićima", ali 20 minuta kasnije Viler spektakularnim golom, više zahvaljujući sreći nego veštini, poravnao za konačnih 1:1.

Maribor će u trećem kolu igrati protiv islandskog šampiona Hahnarfjordura, koji je bio bolji od Vikingura sa Farskih ostrva pobedom u gostima sa igračem više.

Salcburg je potvrdio pobedu nad Hibernijansom sa Malte sa 3:0 kod kuće, pogocima Rzatkovskog, Gulbrandsena i Hajdara. Austrijski tim će u narednoj rundi igrati sa hrvatskom Rijekom.

Seltik se osvetio Linfildu za neprijatan doček u Belfastu sa 4:0 u revanšu u Glazgovu. Dvostruki strelac je bio Skot Sinkler, uz Toma Rogića i Armstronga. Škoti sada idu na norveški Rosenborg.

Najdominatnija u ovoj rundi bila je Legija koja je sa 6:0 u revanšu stigla do ukupnih 9:0 protiv finskog Marijehamna. Dva gola u Varšavi postigao je Kučaržik, a po jedan Giljerme, Šimanski i Mahalak, dok je autogol dao Kojola. Poljski tim sada očekuje znatno teži test protiv Astane iz Kazahstana.

Najneizvesnije u večernjem terminu bilo je u Budimpešti u duelu Honveda i Hapoela, gde je izraelski tim slavio 3:2 i odbranio 2:1 iz Ber Ševe. Gosti su za samo 16 minuta imali dva gola prednosti, zahvaljujući Oguu i Nvakemeu.

Honved se vraća u život pogocima Lanzafemea iz penala u nadoknadi prvog poluvremena, te preko Barata 17 minuta pre kraja. Ipak, u 84. Nvakeme drugim golom oduzima poslednju nadu Mađarima. Hapoel u trećem kolu ide na bugarski Ludogorec.

Utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona na programu su 25/26. jula i 1/2. avgusta. Pobednici će u baraž za plasman u elitno takmičenje, a poraženi u plej-of rundu kvalifikacija za Ligu Evrope.