Sevilja sa pet golova ispratila Osasunu iz LaLige

Ekipa Sevilje pobedila je Osasunu sa 5:0 u poslednjem kolu španske LaLige.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty Images

Izabranici Horhea Sampaolija na najbolji mogući način završili su takmičarsku godinu 2016/2107, dok se sa druge strane Osasuna ubedljiv porazom oprostila od LaLige.

Domaći fudbaleri su do prednosti došli u desetom minutu kada je Vitolo naleteo na odbitak i lako poslao loptu u gol.

Do drugog pogotka nije se čekalo puno, pošto je u dvedesetom minutu Franko Vaskes lepim udarcem sa šest metara savladao Sirigua.

Tim Petra Vasiljevića nije imao odgovor na lepršavu igru Sevilje, koja je u deset minuta pred odmor stigla do i do trećeg gola. Sjajnim udarcem sa ruba šesnaesterca Stevan Jovetić je postigao šesti gol u Primeri.

Mukama Osasune tu nije bio kraj, pošto su domaći igrači uspeli da postignu još dva gola do kraja utakmice. Prvo je u 60. minutu Vaskes povisio na 4:0, a potom u 80. Vitolo postavio konačnih Sevilja pet, Osasuna nula.

1. Real Madrid 37 28 6 3 104:41 90
2. Barselona 37 27 6 4 112:35 87
3. Atlletiko 37 22 9 6 67:26 75
4. Sevilja 38 21 9 8 69:49 72
5. Viljareal 37 18 10 9 53:32 64
6. Atletik Bilbao 37 19 6 12 52:40 63
7. Real Sosijedad 37 19 6 12 57:51 63
8. Espanjol 38 15 11 12 49:50 56