Sreda, 26.04.2017.

23:19

Zidanovih 9 promena, Real ubedljiv bez Ronalda

Fudbaleri Real Madrida savladali su Deportivo u La Korunji sa ubedljivih 6:2, u poslednjem meču 34. kola Primere koji je odigran u sredu.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Trener Reala Zinedin Zidan napravio je čak devet promena u odnosu na ’El Klasiko’, nije bilo ni Kristijana Ronalda, ali to nije smetalo ’Kraljevskom klubu’.

Goleadu je već u prvom minutu najavio Alvaro Morata – Isko mu je doturio loptu, on je šutirao iskosa sa desne strane u bliži ugao i savladao golmana Luksa, koji je morao bolje da reaguje.

Real je nastavio da napada, a u 14. minutu Hames Rodriges je nastavio golgetersku seriju, kada je rutinski završio napad koji je povukao, a u kojem mu je asistirao Lukas Vaskes.

Andone je u finišu prvog poluvremena vratio domaćina u igru, ali je Vaskes nekoliko minuta kasnije pogodio za 3:1 na pauzi i tada je duel praktično rešen.

Drugi deo igre doneo je identičnu sliku na terenu u La Korunji – momci u belim dresovima su napadali, igrali otvoreno i lagano dolazili do pogodaka. Domaćin im je pomagao jednako otvorenom igrom, pa su Hames još jednom i Isko povisili na 5:1.

Hoselu je smanjio rezultat pred kraj, a konačan rezultat postavio je Kasemiro drugim uzastopnim pogotkom.

Posle ovog trijumfa Zidanova ekipa izjednačila se sa Barselonom na vrhu tabele, ali ima meč manje, dok je Depor ostao 16. sa 31 bodom.

Prethodno je Leganes sa 3:0 savladao Las Palmas, a Sosijedad sa 3:2 slavio u Valensiji.