Utorak, 18.04.2017.

20:24

Matuidi u 93' ostavio PSŽ u borbi za titulu

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Mec 3:2, na gostovanju u zaostalom meču 31. kola Lige 1.

"Sveci" su ispustili dva gola prednosti iz prvog poluvremena, kada su Kavani i Matuidi realizovao asistencije Maksvela i naizgled već tad rešili meč.

Potcenili su Parižani domaćina što im se obilo o glavu u finišu, rezervisti Žufre i Diajabate donose poravnanje na dva minuta pre kraja susreta.

Međutim, u trećem minutu nadoknade vremena Matuidi svojim drugim golom donosi važnu pobedu "Svecima".

PSŽ se pobedom izjednačio sa Monakom na vrhu tabele, ali "Kneževi" imaju meč manje.

Parižani svoju šansu vide već u narednom kolu kada Monako gostuje četvrtoplasiranom Lionu, dok na Park prinčeva stiže Monpelje.

Mec je trećim porazom u poslednja četiri kola ostao na pet bodova od zone ispadanja.