Petak, 03.03.2017.

22:43

Primera: Prijeto baš želi Ligu šampiona

Real Sosijedad slavio je na gostovanju Real Betisu na otvaranju 26. kola Primere – 3:2 (2:1).

Getty Images

Tim sa Anoete je ovim trijumfom preskočio Atletiko Madrid, pa se sada nalazi na četvrtom mestu sa dva boda više od 'Jorgandžija', koji imaju meč manje.

S druge strane, Andalužani su doživeli 12. neuspeh u sezoni i zauzimaju 14. poziciju sa 27 bodova na svom kontu.

Kao i na gostovanju Las Palmasu pre dve runde, junak Baskijaca pnovo je bio neverovatni vezista Sabi Prijeto sa dva pogotka.

Džon Bautista otvorio je seriju golova već u devetom minutu, dovevši goste u vođstvo, ali je domaćin imao spreman odgovor i stigao je ubrzo do izjednačenja, pošto je u 16. minutu precizan bio Aisa Mandi.

Deset minuta kasnije, Prijeto po prvi put stupa na scenu za novo vođstvo, da bi ovoga puta Almado Sanabrija izjednačio, u 65. minutu.

Međutim, čovek koji je ceo život proveo u San Sebastijanu odlučio je da svom timu donese sva tri boda, a to mu je pošlo za nogom u 72. minutu – kada je glavom sa druge stative završio odličnu akciju saigrača.

Darko Brašanac odigrao je 87. minuta za domaći sastav.