Nedelja, 11.12.2016.

15:28

Atraktivan autogol Bentnera u Stojkovićevu mrežu

Fudbaleri Derbija ubedljivo su savladali Notingem Forest 3:0, u derbiju 20. kola engleskog Šempionšipa.

Jedan od igrača koji su savladali Vladimira Stojkovića bio je i njegov saigrač Niklas Bentner.

Derbi je do vođstva stigao upravo autogolom Danca, koji je posle kornera u 33. minutu glavom prosledio loptu u sopstvenu mrežu.

Domaćin je meč rešio sredinom drugog poluvremena, Tom Ins duplira vođstvo u 55, a tačku u 64. stavlja Vil Hjuz.

Derbi je šestom pobedom u nizu stigao do pete pozicije sa 32 boda, deset od mesta koje vodi direktno u Premijer ligu, a na kojem je Brajton.

S druge strane, Notingem je poražen posle tri uzstopne pobede, pa je zaustavljeno njegovo napredovanje ka sredini tabele.

U sledećem kolu Derbi gostuje Kvins Park Rendžersima, dok Notingem čeka Preston.