Ekipe Lajpciga i Šalkea ostvarili su pobede na poslednjim mečevima osmog kola Bundeslige.

Izvor: SM

Autor: SM

EPA/Jan Woitas

Lajpcig je na svom terenu sa tri gola bio bolji od Bremena – 3:1 i sada se nalazi na drugoj poziciji sa samo dva boda manje od prvoplasiranog Bajerna.

Fudbaleri Verdera su na 15. poziciji sa sedam bodova.

Dvostruki strelac za pobedničku ekipu bio je Nabi Keita u 42. a potom i u 74, da bi konačan rezultat postavio nemački napadač Devi Selke u 94. minutu. Jedini pogodak za Verder postigao je Serži Gnabri u 76. Bartels je poslao loptu u šesanesterac, a Gnabri je ju je dočekao i šutirao nisko po sredini gola.

Na poslednjem meču osmog kola, fudbaleri Šalke su zabeležili drugu pobedu i savladali ekipu Majnca sa 3:0 (1:0).

Prvi pogodak postigao je Nabila Bentaleba u 23. minutu. Franko di Santo je dodao loptu Alžircu koji je sjajnim udarcem pogodio levi ugao gola. U drugom poluvremenu domaćini su povećali prednost golovima Maks Mejera u 48. i golom dvostrukog strelca na ovom meču Bentalebe u 61.

U ekipi Šalkea srpski fudbaler i bivši igrač Mančester Sitija Matija Nastasić bio je u startnih 11.

Obe ekipe imaju isti broj bodova, ukupno sedam. a Šalke se ovom pobedom popeo na 14. mesto na tabeli, dok je Verder na jednoj poziciji manje zbog gol razlike

1.Bajern 8 6 2 0 20:4 20