Subota, 22.10.2016.

20:14

Sampdoriji gradski derbi sa Đenoom

Ekipa Sampdorije slavili su u gradskom derbiju protiv Đenoe u devetom kolu Serije A – 2:1 (1:1).

Getty Images

Sampa je povela golom Luisa Murijela u 12. minutu, a u 24. je izjednačio Luka Riđoni.

Domaćin je nadoknadi poluvremena propustio priliku da ponovo povede, pošto je Fabio Kvaljarela promašio penal, ali je to uspeo u 47. minutu, autogolom Armanda Ica.

Srpski fudbaler Nikola Ninković igrao je za Đenou od 82. minuta, a Filip Đuričić od 87. za Sampdoriju. Darko Lazović nije bio u gostujućem timu zbog crvenog kartona koji je dobio u prošlom kolu.

Sampdorija je sada 13. na tabeli sa 11 bodova, jednim manje do devetoplasirane gradskog rivala.

Derbi kola, zakazan je za 20.45 na San Siru, gde će Milan dočekati Juventus.