Subota, 07.05.2016.

15:40

Mata rešio uspavanku protiv Noriča

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Norič u gostima sa 1:0, u prvom duelu 37. kola Premijer lige.

Getty images

Izuzetno nezanimljiv okršaj na ’Kerou roudu’ odlučio je Španac Huan Mata koji je u 72. minutu natrčao i iskoristio sjajno dodavanje Vejna Runija.

Ekipa Luja van Gala je ipak stigla do vredna tri boda i još uvek može da obezbedi mesto u Ligi šampiona naredne sezone.

Junajted sada na petom mestu na tabeli ima 63 boda, jedan manje od Mančester sitija, a do kraja će obe ekipe odigrati još po dve utakmice.

Junajted je bio bolji tokom cele utakmice u Noriču, ali je teško dolazio do prilike, pa navijači i nisu mogli da uživaju. Osim gola Mate jedinu šansu na utakmici imao je Kris Smoling u 29. minutu kada je glavom prebacio gol domaćina.

Ekipa Noriča ostala je na 31 bodu na pretposlednjem mestu na tabeli, jednim manje od Sanderlenda i dva manje od Njukasla.