Nedelja, 01.05.2016.

17:11

Menez spasao Milan novog debakla

Fudbaleri Milana opet su razočarali, dok su Sasuolo i Palermo ostvarili važne pobede u 36. kolu Serije A.

"Rosoneri" su bili na korak od sramotnog poraza od "davljenika" Frozinonea na San Siru, ali su u finišu izborili remi sa 3:3.

Sasuolo je minimalnim rezultatom nadigrao poslednjeplasiranu Veronu i stigao na pet bodova od pozicije koja vodi u Ligu Evrope, dok je Palermo sa 2:0 protiv Sampdorije izašao iz zone ispadanja. Empoli i Bolonja su igrali bez golova.

Frozinone je u Milanu tražio bodove za spas, fantastično je počeo i stekao dva gola prednosti na poluvremenu, pogocima Paganinija i Kragla.

Nakon što je Mario Baloteli promašio penal u 48. minutu, Karlos Baka ipak 120 sekundi kasnije smanjuje rezultat, ali već u 55. Dionisi vraća goste na dva gola razlike.

Međutim, Milan je izbegao novi debakl pod vođstvom Kristijana Brokija, rezervisti Luka Antoneli i Žeremi Menez su u poslednjih 15 minuta doneli bod, a junak je bio Francuz golom u 92. minutu za 3:3.

AC Milan 3 – 3 Frosinone - All Goals... by try-akatsuki

Sasuolo je ostao u igri za plasman u Evropu, pogotkom Pelegrinija pola sata pre kraja meča sa otpisanom Veronom stigao je do tri boda kojim je preskočio Milan i stigao do šeste pozicije.

U međuvremenu, Vaskes i Nenad Krstičić autogolom izveli Palermo iz zone ispadanja, iskoristivši poraz Karpija kod Juventusa, pa su sada dva tima izjednačena na granici koja razdvaja A i B ligu.