Nedelja, 07.02.2016.

18:52

Kosta u 91', 1:1 na Bridžu, De Hea spasao Junajted

Fudbaleri Mančester Junajteda i Čelsija odigrali su nerešeno 1:1 u Londonu, u derbiju Premijer lige kojim je zatvoreno 25. kolo.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Mike Hewitt/Getty Images

U meču u kojem su briljirali golmani, gosti iz Junajteda su imali vođstvo do samog finiša, ali su na kraju strepeli i bili blizu poraza.

Džesi Lingard je doveo Junajted u vođstvo, da bi Dijego Kosta u samom finišu meča obezbedio remi i bod svojoj ekipi.

Ti bodovi ipak nisu uticali na raspored na tabeli Premijer lige – Junajted je propustio priliku da uhvati priključak za vodećima, ostao je peti sa 41 bodom, dok je Čelsi i dalje na 13. poziciji sa 30 bodova.

Na ’Stamford Bridžu’ viđena je izuzetno interesantna utakmica u kojoj je moglo da padne mnogo golova. U prvom poluvremenu viđena je po jedna šansa na obe strane – Tibo Kurtoa je u 18. minutu zaustavio šut Marsijala, dok je nešto kasnije Dijego Kosta bio neprecizan pred golom Junajteda.

Na odmor se otišlo bez golova, a ’Crveni đavoli’ mnogo bolje otvorili su drugi deo igre. Konstantno su napadali i pritiskali rivala, pa su u tri minuta promašili dve velike šanse. Pokušavali su Vejn Runi i Džesi Lingard, ali je belgijski čuvar mreže sjajno reagovao u oba navrata.

Ipak, u 61. minutu nije bilo spasa – sa levog boka oštro je centrirao Marsijal, Runi je dotakao loptu i ona je došla do Lingarda koji se sjajno snalazi na penalu i iz drugog kontatka je, u padu, šalje u gornji desni ugao gola ’Plavaca’.

Dva minuta pre gola Čelsi je ostao bez Kurta Zume koji je loše doskočio i verovatno pokidao prednji ukršteni ligament.

Izabranici Gusa Hidinka krenuli su u ofanzivu i vrlo brzo kreirali dve ozbiljne prilike. Međutim, David De Hea je fenomenalno zaustavio snažne udarce Branislava Ivanovića i Seska Fabregasa u 68, odnosno 72. minutu.

Pritisak domaćeg tima nije popuštao, ali ozbiljnijih prilika nije bilo sve do finiša. Tada je Kosta nadskočio Blinda i Runija, ali je njegov udarac glavom završio iznad prečke. Međutim, ono što nije uspeo tada, uradio je nekoliko minuta kasnije.

Prgavi Španac je u prvom minutu nadoknade imao mnogo sreće i doneo izjednačenje svom timu. Prvo se Blind okliznuo, a posle šuta i bloka Bortvik-Džeksona, lopta je prošla De Heu koji se bacio i bivši napadač Atletiko Madrida je lako poslao u praznu mrežu.

Zbog povrede Zume sudija je produžio utakmicu šest minuta, a u poslednjem je Kosta mogao da donese šokantan preokret. Jednim potezom izbacio je Smolinga, šutirao u bliži ugao, ali je De Hea još jednom potvrdio epitet igrača utakmice i spasao svoj tim.

Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović proveo je ceo meč na terenu, dok je Nemanju Matića u 67. minutu zamenio Pedro.