16:54

Pjanić blistao, Inter gubi bodove

Pobeda Rome i novi kiks Intera obeležili su nedeljno popodne u sedmom kolu italijanske Serije A.

Getty Images

Roma je savladala Palermo 3:1 na krilima Pjanića i Žervinja, pa su Rimljani donekle preboleli poraz od BATE Borisova u Ligi šampiona.

Inter je odigrao 1:1 na gostovanju Sampdoriji, izjednačujući gol dao je Ivan Perišić, a ’nerazuri’ tako nisu slavili na dva uzastopna meča. To znači da bi se Fiorentina eventualnom pobedom nad Atalantom izdvojila na čelu tabele.

U prvom meču dana Empoli je golom Makaronea u 88. minutu savladao Sasuolo, a Udineze i Đenoa remizirali su 1:1.

Fudbaleri Rome pitanje pobednika rešili su u prvih pola sata, kada su pogađali Pjanić, Florenci i Žervinjo. Palermo se vratio u 58. preko iskusnog Đilardina.

U 91. minutu Gonsales je savladao Ščensnog i tako najavio uzbudljivu nadoknadu vremena. Međutim, već u sledećem napadu Žervinjo je pogodio za 4:2 i postavio konačan rezultat meča.

Inter je gubio na stadionu Luiđi Ferari, ali je na kraju uspeo da izbori bod kojim je ponovo preuzeo vođstvo na tabeli. Ipak, ’Nerazuri’ su se izvukli jer je vezista domaćih Hoakin Korea promašio nepromašivo, kada je zaobišao golmana i iz peterca šutirao pored gola.

Trener Roberto Mančini uveo je u igru srpskog reprezentativca Adema Ljajića tek u poslednjem minutu susreta.

Đenoa je osvojila značajan bod na gostovanju u Udinama (1:1), a u njenom sastavu Darko Lazović ušao je u igru, kao i Ljajić u Djenovi, pred sam kraj utakmice.

Ranije tokom dana Empoli je na domaćem terenu slavio minimalnu pobedu nad Sasuolom (1:0).