Subota, 29.08.2015.

17:39

BL: Keln na čelu, debakl Štutgarta

Fudbaleri Kelna pobedili su Hamburger na svom terenu sa 2:1, pa su se izjednačili na čelu Bundeslige sa Volfsburgom posle 3. kola.

Getty images

Priliku da prestugnu vodeći dvojac imaće Dortmund, Bajern i Leverkuzen, jedine ekipe sa dve pobede u prva dva kola.

Pobedu Kelnu doneli su Hosiner u 76. i Modeste u 80. minutu sa penala, a prethodno je Spahić isključen u 79. minutu. Gosti su vodili golom Holtbija od 47. minuta, ali nisu izdržali do kraja.

Gojko Kačar odigrao je drugo poluvreme za goste, a Miloš Jojić poslednjih poal sata za domaćina.

Najubedljiviji je u subotu popodne bio Ajntraht koji je slavio u Štutgartu sa 4:1 golovima Hloušeka (autogol), Kastainjosa (2) i Seferovića. Filip Kostić odigrao je ceo meč za Štutgart, ali nije uspeo da spreči ubedljiv poraz, dok je Aleksandar Ignjovski na drugoj strani igrao u drugom poluvremenu.

Majnc je takođe bio siguran protiv Hanovera, bilo je 3:0. Muto je bio dvostruki strelac u prvom poluvremenu, a u nastavku je trijumf overio Mali. Darmštad i Hofenhajm odigrali su bez golova, dok je Ingolštad pobedio u Augsburgu sa 1:0 golom Lekija.