Četvrtak, 30.07.2015.

18:38

LE: Kajrat poveo protiv Aberdina

Fudbaleri Kajrata savladali su škotski Aberdin 2:1 (2:0), u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Kazahstanci su fantastično otvorili meč i poveli 2:0 već u prvih 25 minuta, ali su Škoti izbegli teži poraz.

Golovi Bakaeva i Islamhana najavili su ubedljiv trijumf domaćina, ali rezervista Aberdina Meklin 20 minuta pre kraja vraća goste u igru.

Kazahstanci su nakon primljenog gola izvršili veliki pritisak na Škote, nekoliko puta ozbiljno zapretili, imali i dva slobodna udarca sa odličnih pozicija, ali je ostalo 2:1.

Za Kajrat su nastupila i dvojica Srba. Žarko Marković je asistorao kod drugog gola, dok je Đorđe Despotović predvodio napad do 68. minuta.