Utorak, 05.05.2015.

09:16

Navijači obeležili derbi Stokholma

Navijači AIK-a i Hamarbija obeležili su derbi Stokholma, koji je u ponedeljak uveče odigran u predrgađu švedske prestonice Solni.

Simpatizeri oba tima (oko 44.000) su pred početak duela imali svoje 3D predstave na tribinama, koje su zasenile igrače i utakmicu.

Duel na Frends areni je imao i 25-minutni prekid tokom drugog poluvremena zbog dimne zavese koju su napravili domaći navijači, a AIK je slavio 2:0.

Pogocima Hanoka Goitoma i Noe Sonoka u drugom poluvremenu, AIK je stigao do četvrte pobede u sezoni pa je četvrti na tabeli sa tri boda manej od lidera Malmea. Hamarbi je drugim porazom ostao na osmoj poziciji sa tri boda manje od lokalnog rivala.