Sreda, 01.04.2015.

17:27

Zelenortska ostrva dobila Portugal

Fudbaleri Portugala razočarali su navijače samo nekoliko dana pošto su pobedili Srbiju, porazom od Zelenortskih ostrva.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Beta&AP Photo/Francisco Seco

Zelenortska ostrva slavila su rezultatom 2:0 na gostovanju u Eštorilu, protiv rezervnog sastava Portugala.

Iako u domaćem timu nije bilo najvećih zvezda, trijumf afričke reprezentacije veliko je iznenađenje s obzirom na to koliki je kvalitet rivala.

Izabranici Ruija Aguaša poveli su u 38. minutu kada je Odair Fortes pokušao da centrira, lopta mu je prešla preko noge i prevarila golmana Antonija Lopesa.

Samo pet minuta kasnije Gege je postigao drugi gol i postavio konačan rezultat. Štoper Kape Verdea najbolje se snašao u gužvi posle skraćenog kornera i iz peterca poslao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu Andre Santoš pokušao je sa nekoliko izmena, ali nije bilo promene rezultata.

Portugal je u nedelju u Lisabonu savladao Srbiju rezultatom 2:1, u meču četvrtog kola grupe I kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. u Francuskoj.

Zelenortska ostrva trenutno se nalaze na 38. mestu FIFA rang liste, što je za dve pozicije bolje od ’Orlova’.