Nedelja, 15.03.2015.

18:51

Eksplozija Junajteda, dobio Everton

Mančester Junajted i Everton ostvarili su lagane pobede u mečevima 29. kola engleske Premijer lige.

Junajted je zablistao u derbiju sa Totenhemom i za pola sata razbio londonski tim za konačnih 3:0. Strelci su bili Karik, Felaini i Runi.

Everton je predvođen Lukakuom savladao Njukasl 3:0, za prvi trijumf posle pet kola agonije.

Devet kola pre kraja Junajted ima 56 bodova, jedan manje od trećeplasiranog Arsenala, a samo dva od gradskog rivala Sitija koji je drugi na tabeli.

Totenhem je ostao na 50 bodova, na deobi šestog mesta sa Sautemptonom, bod iza Liverpula koji će u ponedeljak imati šansu da odmakne konkurenciji.

Everton je prvom pobedom posle pet kola pobegao na šest bodova od zone ispadanja, dok je Njukasl ostao na sigurnom 11. mestu.

Junajted je odigrao najbolji meč u sezoni, posebno je bio dominantan u prvom poluvremenu i potpuno razbio Totenhem.

"Crveni đavoli" su gospodarili terenom, potpuno odsekli iz igre Kristijana Eriksena, a isti igrači koji su zatvorili Danca, su napunili mrežu londonskog tima.

Već u devetom minutu Junajted je vodio. Majkl Karik je sjajnim dodavanjem izbacio Maruana Felainija ispred Iga Lorisa, a Belgijanac preciznom dijagonalom po zemlji trese mrežu.

Deset minuta kasnije bilo je već 2:0. Posle gužve u kaznenom prostoru lopta se odbila na penal gde ju je dočekao Karik i sjajnim udarcem glavom savladao Lorisa.

Sve je bilo rešeno u 35. minutu, Vejn Runi je kao tenk probio odbranu Totenhema, razbio je Dajera i Vertongena, te rutinski loptu gurnuo u mrežu.

Junajted je u nastavku meča stao na loptu, diktirao tempo igre i dalje dominirao, šansu da dotuče rivala propustio je Erera, da bi minut pre kraja Spursi propustili svoju jedinu šansu na meču, David de Hea je pokazao prvom strelcu Totenhema Hariju Kejnu da nikaad ne spava.

Na sličan način je i Everton razbio Njukasl i okončao niz neuspeha u Premijer ligi. "Karamele" su preživele teške uvodne minute i u nastavku potpunom kontrolom stigle do pobede.

Već u trećem je Joan Gufran i Majk Vilijams su imali dve odlične šanse, prvog je zaustavio golman Evertona Tim Hauard, a drugo je izblokirala odbrana Evertona.

Ipak, u 20. minutu Everton stiže do vođstva. Lukaku je fantastično pronašao Džejmsa Mekartija koji lepo prima loptu te preciznim udarcem sa 18 metara trese mrežu.

Nije bilo uzbuđenja do početka drugog poluvremena, kada je Rajan Tejlor zapretio domaćinu iz slobodnog udarca sa 23 metra, ali je lopta prozujala za malo iznad prečke.

U desetom minutu nastavka meč je rešen. Gufran je oborio igrača Evertona, a Romelu Lukaku sa penala postigao osmi gol u sezoni.

Samo minut kasnije gosti ostaju sa desetoricom na terenu. jer je Fabricio Koločini isključen, doduše možda i prestrogom odlukom sudije.

Everton je brojčanu prednost iskoristio da mirno privede meč kraju, te u 93. minutu preko Rosa Barklija dotuče rivala.