Petak, 13.03.2015.

22:59

Primera: Valensija pretekla prvaka

Fudbaleri Valensije pobedili su Deportivo sa 2:0 u prvoj utakmici 27. kola Primere, pred 39.000 ljudi na „Mestalji“.

Izvor: JT

Autor: JT

’Slepi miševi’ su do trijumfa došli golovima u drugom poluvremenu, a strelci su bili Dani Pareho iz penala u 61. minutu i Pako Alkaser u 72.

Valensija je na taj način ostvarila 17. pobedu ove sezone i sada ima 57 bodova, pa je pretekla Atletiko na trećem mestu u Primeri. ’Jorgandžije’ imaju dva boda manje, ali i utakmicu manje, pošto u subotu gostuju Espanjolu.

Deportivo je, s druge strane, nastavio sa lošim rezultatima i posle 14. poraza ostao je na 16. mestu sa 25 bodova, samo jednim više od Almerije, koja je prvi tim ispod crte.

Valensija je tokom većeg dela utakmice kontrolisala igru na „Mestalji“, ali je povela tek sa bele tačke, posle faula Huanfrana u šesnaestercu. Pareho je poslao golmana u pogrešnu stranu i mirno je doneo vođstvo ’Slepim miševima’. Konačan rezultat postavio je u 72. minutu Alkaser, koji je bez problema iz neposredne blizine uputio loptu u mrežu gostiju iz La Korunje.