Subota, 31.01.2015.

22:50

Novi kiks Rome, titula sve dalje

Fudbaleri Rome napravili su novi kiks u Seriji A, jer su na Olimpiku odigrali samo 1:1 (0:1) sa Empolijem u 21. kolu.

Beta/AP Photo/Andrew Medichini

Rimljani sada imaju 43 boda, šest manje od lidera Juventusa koji će, u nedelju od 15 časova, protiv Udinezea imati priliku da dodatno uveća prednost.

Domaći su bili daleko bolja ekipa, dominirali su gotovo svih 90 minuta, ali na kraju nisu uspeli da upišu sva tri boda. Adem Ljajić odigrao je ceo meč za ekipu Rudija Garsije.

Meč je počeo napadima Rome, ali se situacija drastično promenila u 38. minutu, Konstantinos Manolas zaradio je direktan crveni karton i skrivio penal, a Masimo Makarone doveo je goste u vođstvo.

Ujedno, to je bio i jedini šut Empolija u okvir gola, od ukupno dva, dok je Roma čak 14 puta šutirala ka mreži protivnika. Ipak, sve što je uspela da uradi bio je izjednačujući pogodak. Pjanić je u 57. minutu proigrao Maikona, a ovaj postavio konačnih 1:1.

U prvom meču dana, videli smo remi identičnim rezultatom između Đenoe i Fiorentine. Ove su domaći prvi stigli do prednosti, posle krajnje komične situacije u 14. minutu. Posle prodora po levom krilu, lopta je stigla do Sturarua na ivici peterca, ali je on od celog gola pogodio samo stativu.

Međutim, imao je dosta sreće, pošto se lopta od glave golmana Viole Ćipriana Tatarušanua odbila u gol. Bod gostima spasao je Gonsalo Rodriges, u desetom minutu nastavka.